Nezaradené

Pracovné kraťasy od A po Z

Ako hovorí známe slovenské príslovie: „Bez práce nie sú koláče.“ Hoci si ony pomyselné koláče musíte tvrdo zaslúžiť, neznamená to, že sa pri tom nemôžete cítiť pohodlne a príjemne. Teda aspoň čo sa oblečenia týka. Preto je potrebné si vedieť správne vybrať. Ak si nie ste istí, mohol by Vám tento krátky článok uľahčiť rozhodovanie.

Pri výbere montérok je určite dobré riadiť sa parametrami ako sú:

prostredie

Dôležitým kritériom pre výber pracovného oblečenia je, v akom prostredí ho budete používať. Ak sa pohybujete prevažne vo vnútornom prostredí, určite využijete niektoré z našich klasických montérok vhodných do bežného každodenného prevádzky. Niekomu sa však môže stať, obzvlášť v lete, že je v dielni neúnosné horúco. Odporúčame skúsiť pracovné kraťasy a vyvarovať sa tak večnému ohrnovania nohavíc.

Naopak, v zimných mesiacoch alebo v permanentne chladenom pracovnom prostredí, vyberajte z nami ponúkaných zateplených pracovných odevov. Na čiastočné zahriatie hlavne chrbtových partií, môžu postačiť aj vesty.

materiál

Montérky sa vyrába vo väčšine prípadov zo zmesového materiálu, kde sa v rôznom pomere vyskytujú polyester a bavlna, alebo z čistej bavlny.

typy montérok

Podľa praktickosti alebo čisto z komfortných dôvodov si môžete zvoliť medzi:

 

správna veľkosť

U každého nášho pracovného oblečenia môžete nájsť orientačné veľkostnú tabuľku. Než si danú veľkosť vyberiete, mali by ste sa dôkladne zmerať. U čoho presne bude potrebné zistiť dĺžku či šírku sa dozviete tiež v danej tabuľke.

pohodlne predovšetkým

Tradičné kolekcia oblečenia spájajúci kvalitu materiálu z 100% bavlny, pohodlie a zaujímavý dizajn. Bavlna je materiálom prírodným a je význačná svojou pevnosťou, nasiakavosťou a komfortom pri nosení.

Montérky ušpinené od oleja

Je jedno, či sa jedná o motorový olej či olej na premazávanie zhrdzavených súčiastok. Olejové škvrny na montérkach sú najbežnejším problémom. Pokiaľ máte doma majstra, ktorý si rád otiera ruky od oleja do nohavíc, určite nájde aj trošku technického benzínu, ktorý na mastné škvrny zaberá najlepšie. Na hubku alebo handričku naneste trochu technického benzínu a škvrnu dôkladne potierajte, kým nezmizne. Následne montérky vyperte s bežným pracím prostriedkom.

 

Jar ako odmasťovadlo

Máte na pracovnom odeve olejovú škvrnu, ale nemáte po ruke technický benzín? Použite prípravok na riad, ktorý je účinným odmasťovadlom. Skúste ho naniesť priamo na škvrnu a vydrhnúť. Ak to nezaberá, pridajte trošku čističa do bubna práčky pri hlavnom pracom cykle. Ale pozor, nesmiete ho dať veľa, aby vám práčka nevypenila.

 

dlhé namáčanie

Ak ste na pracovnom odeve objavili škvrnu ktorej pôvod nemôžete dopátrať, je najjednoduchšie montérky jednoducho cez noc namočiť do mydlovej vody. Počas samotného prania nastavte tiež predpranie a teplotu na 60 ° C.

 

Pozor na piliny

Ak sa chystáte na pranie montérok v práčke, na ktorých sú drobné čiastočky od pilín, radšej to nerobte. Drobný drevitý prach totiž zostáva usadený v práčke a ťažko sa odstraňuje. Montérky najprv poriadne vyklepte, a ešte lepšie je povysávajte vysávačom. Až potom môžete montérky bez obáv vložiť do práčky.

 

Po každom vypraní sa zrážajú

Ak ste si zaobstarali pracovné oblečenie zo špeciálnej látky, ktorá sa po každom vypraní o trošku zrazí, musíte zvoliť šetrnejšie metódu údržby. Montérky perte maximálne v teplote do 70 ° C a bez predprania.

 

Držte sa symbolov údržby

Každé montérky môžu mať iné zloženie. Ak chcete, aby vám slúžili čo najdlhšie, dbajte na pokyny na všitý informačnom lístočku. Ak neviete, čo ktorý symbol znamená, prečítajte si náš článok, ktorý popisuje čo znamenajú značky na oblečení.

Alebo si rovno stiahnite tabuľku, ktorú si môžete zavesiť nad práčku a už ju nikdy nebudete musieť znova hľadať.

 

Čo keď nič nezaberá?

Ak nepomohla žiadna vyššie uvedená metóda, máme už len jedno odporúčanie – montérky nie sú pre krásu, ale pre prácu. Netrápte sa s ušpiněným kúskom. Ale ak predsa len túžite po pracovnom odeve ako zo škatuľky, jednoducho si kúpte úplne nový, ktorý urobí veľa parády.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *