Blog

Ideálna obuv pre voľnočasové aktivity v prírode

Aj obyčajná prechádzka či ľahká turistika v prírode si vyžadujú mať na sebe pevnú obuv. Nielenže je potrebné mať chodidlá vždy spevnené. Pri dlhšom státi či chodení je pohodlnosť takmer na prvom mieste. V našej ponuke nemáme len pracovnú obuv. Nájdete u nás aj kvalitnú obuv pre voľnočasové aktivity, ktoré prekonajú vaše očakávania. Ako by takáto obuv mala vyzerať?

Typy voľnočasových aktivít

Pokiaľ ste milovníkom prírody, isto viete, že sa tu dá robiť množstvo vecí. Či ste aktívny alebo vyhľadávate nenáročné aktivity, každý si vie v prírode nájsť to svoje. Medzi najčastejšie aktivity v prírode však patrí:

  • Turistika a prechádzky
  • Cykloturistika
  • Beh a jogging
  • Horolezectvo
  • Geocaching
  • Kempovanie

Na rôzne aktivity je vhodná odlišná obuv. Poďte si s nami prezrieť možnosti, ktoré pri výbere môžete zvážiť a tak si vybrať kvalitnú obuv priamo pre vás.

Vlastnosti ideálnej obuvi pre voľnočasové aktivity

Ideálna obuv pre voľnočasové aktivity v prírode by mala mať niekoľko vlastností, ktoré vám zabezpečia pohodlie, ochranu nohy či pohybový výkon počas rôznych činností.

Komfort

Dobrá obuv by mala byť pohodlná a umožňovať dlhé prechádzky alebo aktivity bez pocitu únavy alebo nepohodlia. Mala by poskytovať dostatočnú podporu pre nohu, a zároveň by mala byť dostatočne mäkká a flexibilná.

Ochrana chodidla

Ideálna obuv by mala chrániť nohy pred rôznymi nebezpečenstvami v prírode, ako sú ostré kamene, korene stromov, kaluže alebo inak nerovný terén. Pri výbere zvážte obuv s pevnou podrážkou a ochranou členkov.

Dlhá životnosť

Kvalitná obuv by mala byť vyrobená z odolných materiálov a mať pevnú konštrukciu, ktorá odoláva opotrebeniu a opakovanému používaniu. Okrem toho, že vašu nohu ochránia pred zraneniami, poskytnú tiež dlhú životnosť. Preto je občas výber drahších modelov koniec koncov cenovo výhodnejší.

Typy voľnočasovej obuvi podľa charakteru aj sezóny

Na voľnočasové aktivity môžete zvoliť niekoľko druhov pracovnej obuvi. Vybrať si však môžete najmä na základe aktivity, ktorú v prírode vykonávate najčastejšie.

Nízka turistická obuv je navrhnutá pre ľahké a stredne náročné turistické výlety, prechádzky a aktivity v prírode. Poskytuje pohodlie a flexibilitu, no do extrémne nerovných terénov ide o slabšiu voľbu. Aj napriek tomu je takáto obuv ľahká, priedušná a zabezpečí vám komfort aj počas dlhšej prechádzky.

Vysoká turistická obuv je určená pre náročné turistické aktivity a prechádzky v rôznych terénoch, vrátane horských chodníkov a náročnejších podmienok. Má vyšší strih, vďaka čomu vám okrem pohodlia poskytne lepšiu podporu členku a celkovú stabilitu aj na nerovnom teréne.

Športové tenisky sú vhodné pre rôzne druhy voľnočasových aktivít v prírode, ako sú beh, jogging, cyklistika, prechádzky a ľahké turistiky. Väčšina modelov má mäkkú a pružnú podrážku, ktorá vám zabezpečí pohodlie a maximum flexibility. Sú ľahké a priedušné, vďaka čomu ide o pohodlnú voľbu pre nenáročné aktivity.

Zimná obuv je navrhnutá na turistiku či iné aktivity v prírode počas zimných mesiacov. Väčšina modelov je zateplených a obsahuje vodeodolnú membránu. Podrážka je protišmyková, preto sa v takejto obuvi môžete vydať aj na náročnejšie turistické trasy, napríklad v snehu.

Taktická obuv je špeciálne navrhnutá na ochranu pred nebezpečenstvami v prírode. Má pevnú podrážku a zosilnené švy. Zo všetkých druhov voľnočasovej obuvi má najviac robustnú konštrukciu.

Každý typ spomenutej obuvi má svoje špecifické vlastnosti a využitie. Pri výbere preto zohľadnite aktivitu, ktorú v obuvi plánujete robiť, či aké nároky na samotnú obuv máte. Veríme, že naša ponuka je dostatočne široká na nájdete správneho páru voľnočasovej obuvi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *