Zobraziť celý popis ... Skryť celý popis ...

Zváranie je špecializovanou pracovnou činnosťou, ktorá si vyžaduje nielen zručnosti a znalosti ale aj absolvovanie odbornej skúšky. Popri tom je potrebné myslieť aj na profesionálne vybavenie zvárača, ktorého súčasťou je aj adekvátna zváračská obuv. Topánky pre zváračov sú prispôsobené tomu, aby boli nielen pohodlné ale zároveň nijako nezvyšovali riziko pracovného úrazu.
Ideálna pracovná obuv pre zváračov
Práca zvárača prináša viaceré zdravotné riziká. Nadmerné zaťaženie očí, rýchlo meniace sa svetelné podmienky a tiež vysoké úrovne UV žiarenia. Pri zváraní zároveň dochádza k nadmernej tvorbe plynov a dymu, ktoré zas môžu mať nepriaznivý vplyv na dýchacie cesty. Zváranie je tiež spojené s rizikom vzniku popálenín a podľa toho musí byť zváračský odev adekvátne prispôsobený. K bezpečnému zváraniu teda patrí aj kvalitná zváračská obuv.

Ideálna pracovná obuv pre zváračov by mala byť dostatočne odolná voči vysokým teplotám, mala by mať tiež antistatickú úpravu a popri svojich bezpečnostných vlastnostiach má zváračovi poskytovať aj dostatočnú mieru pohodlia. Pri zváraní teda nenechávajte nič na náhodu a okrem kvalitnej zváračskej masky a odevu si zabezpečte aj poriadne zváračské topánky. Pripravili sme pre vás prehľad jednotlivých modelov a zhrnutie ich najdôležitejších výhod.
Členková zváračská obuv
Zváračská obuv po členky je tradičnou voľbou, ktorá bude perfektným doplnkom k vášmu zváračskému odevu. Vybrať si v tomto smere môžete obuv s bezpečnostnými prvkami aj bez nich. Môžete mať teda zosilnenú oceľovú špičku odolnú proti nárazu. Dôležitým komponentom je aj protišmyková podrážka odolná voči benzénu a olejom, ktorá má navyše antistatickú úpravu.

Výborným príkladom cenovo dostupnej a certifikovanej zváračskej obuvi sú členkové čižmy kategórie S1, ktoré ponúkajú vyvážený pomer bezpečnosti a komfortu. Tieto zváračské čižmy spĺňajú požiadavky noriem EN20345 a EN20344.
Zváračská obuv kategórie S3
Bezpečnostná zváračská obuv kategórie S3 vám ponúkne maximálnu ochranu. Veľkou výhodou je anatomický tvar vnútornej vložky, ktorý vám poskytne dostatočnú oporu aj počas tých najnáročnejších pracovných dní. Počítať môžete aj s priedušnou podšívkou pohlcujúcou pot a zabraňujúcou zápachom. Čo je ale najdôležitejšie, pri zváračských topánkach kategórie S3 sa môžete naplno spoľahnúť na oceľovú špičku topánky a bezpečnostnú oceľovú vložku.

V našej ponuke zváračskej obuvi samozrejme nemôžu chýbať ani metal-free topánky, teda bez kovových povrchov. Okrem vstielky proti prepichnutiu a odolnej špičke sa pri vybraných modeloch môžete spoľahnúť aj na špeciálnu HRO podrážku, ktorá odoláva kontaktnej teplote až na úrovni 250 °C. Pri profesionálnej zváračskej obuvi máte istotu, že vaša noha bude v topánke dokonale izolovaná pred sálavým teplom.
Vyberte si topánky na zváranie u nás
Našu ponuku zváračskej obuvi sme koncipovali tak, aby si z nej vybral naozaj každý – príležitostný zvárač aj profesionál, pre ktorého je zváranie každodennou záležitosťou. Vyberte si u nás zváračskú obuv základnej kategórie SB ale bezpečnostnú obuv kategórie S3 a chráňte svoje zdravie pri zváraní naozaj efektívne.

Najpredávanejší tovar
Pracovné kožené kotníkové čížmy ALFAWELD S1

Pracovné kožené kotníkové čížmy ALFAWELD S1

Pracovné kožené kotníkové čížmy ALFAWELD S1Normy: EN ISO 20345:2011, EN20344Materiál:Vyrobené z hovädzej kožePodšívka z materiálu CambrellePodrážka z polyuretánu s dvojnásobnou hustotouVlastnosti:– Protišmyková podrážka– Odolná…
22.39 s DPH
Zváračská obuv ALFAWELD SB

Zváračská obuv ALFAWELD SB

Zváračská obuv ALFAWELD SBNormy: EN ISO 20345:2011, EN20344Materiál:Zvršok z hovädzej kožePodrážka z dvojitého polyuretánuVlastnosti:- Protišmyková podrážka- Kožený jazyk chráni pred iskrami- Oceľová špička 200 J/15 kN-…
29.59 s DPH
Pracovná obuv COFRA® PROFIWELD S3

Pracovná obuv COFRA® PROFIWELD S3

Pracovná obuv PROFIWELD S3Normy: EN ISO 20345:2011, EN20344Materiál:Zvršok z vodotesnej kožePodrážka z polyuretánuVlastnosti:- Podšívka z priedušnej látky chráni proti oderu, pohlcuje pot- Antistatická, vyberateľná…
43.19 s DPH
odevy-help2
Poradíme vám s výberom?
+421 522 220 777