Zobraziť celý popis ... Skryť celý popis ...

Zváranie je mimoriadne nebezpečná činnosť, ktorá vás môže ohroziť kdekoľvek na tele. Radí sa medzi najnebezpečnejšie povolania. Zástery odolné voči ohňu preto oceníte najmä vďaka ochrane prednej časti tela, predovšetkým pri práci zvárača alebo kováča. Aké zástery máme v ponuke a ako si vybrať tú správnu?

Materiál

Najhlavnejšie vlastnosti, ktoré charakterizujú materiál pre prácu so zváraním je nehorľavosť a antistatickosť. Je to preto, že pri zváraní človek manipuluje s elektrostatickým oblúkom, ktorý pri styku s kovom vytvára iskry. Tie sa dokážu ľahko chytiť na horľavý materiál. Zástery je možno nájsť z dvoch prioritných materiálov, a to z hrubej bavlny alebo kože. Práve v tomto prípade sa jedná o hovädziu štiepenú kožu, ktorá poskytuje dobrú ochranu proti šupinám. Je to hrubý materiál, ktorý vás ochráni pri tejto nebezpečnej práci. Výhodami sú tiež starý a rokmi overený materiál, komfortné nosenie a tvarová stálosť, či ľahké roztiahnutie. Hrubá bavlna je v tomto prípade upravená tak, aby bola nevodivá, teda antistatická a taktiež nehorľavá. V tomto prípade bavlna CANVAS vyniká v odolnosti a trvácnosti, ako aj nízkymi nárokmi na údržbu.

Strihy a detaily

Zváračské pracovné zástery možno nájsť v rôznych dĺžkach a šírkach. Vyberajte preto s ohľadom na vašu výšku či obvod pása. Dĺžky záster na našom e-shope nájdete od 90 do 115 cm. Tiež je možné nájsť pracovné zástery do pása. Niektoré náprsenkové zástery je možné stiahnuť a zároveň skrátiť pomocou ramien upevnených prackami. Niektoré tiež disponujú vreckami v oblasti pása či na náprsenke.

Odporúčania

Zváračská kožená zástera PROFI vyniká celokoženým strihom z hrubej hovädzej kože, na jednej strane potiahnutá polyuretánovým povlakom. V hornej časti a v páse možno zásteru zapnúť. Zástera je vyrobená z dvoch dielov, ktoré sú spojené nitmi a prekryté kožou. Ponúka vynikajúcu ochranu proti iskrám a postriekaním roztaveným kovom. V rovnakom prevedení je tiež dostupná kožená pracovná zváračská zástera PROFI do pása.

Zváračská kožená pracovná zástera SMART je z hovädzej štiepenky hrubej približne 1,2 – 1,4cm. Oblieka sa cez krk a priväzuje v oblasti pása na suchý zips. Má dĺžku 90 centimetrov a v obvode 60 centimetrov. Je certifikovaná podľa noriem EN 13688, EN 11611 a EN 470-1.

Nezabúdajte na ochranu celého tela s odolnými zváračskými rukavicami, rukávnikmi či gamašami, a prioritne ochrannou zváračskou kuklou, aby ste predišli zraneniam a popáleninám.

 

Najpredávanejší tovar
Zváračská kožená pracovná zástera SMART

Zváračská kožená pracovná zástera SMART

Zváračská kožená pracovná zástera SMARTNormy: EN ISO 13688: 2013, EN ISO 11611: 2015.zváračská kožená zásteranavliekanie cez krksuchý zips v zadnej časti chrbta.materiál hovädzia štiepenkarozmer 60…
9.29 s DPH
Zváračská kožená zástera PROFI

Zváračská kožená zástera PROFI

kategória : II.normy: EN470-1profesionálna zváračská kožená zástera- celokožená - hovädzia koža na jednej strane pokrytá  PU povlakom- V hornej časti a v páse upevnené s…
38.09 s DPH
Pracovná zástera CANVAS 115x71

Pracovná zástera CANVAS 115x71

kategória: I.normy: EN340- pracovná zástera- 100% bavlna typ CANVAS 300 g / m2- Rozmer: 115x71 cm- zaviazanie na zadnej strane pása- Na krku pripevnenú sponu…
10.99 s DPH
odevy-help2
Poradíme vám s výberom?
+421 522 220 777