Zobraziť celý popis ... Skryť celý popis ...

Pracovníčky v lekárskom či medicínskom prostredí isto ocenia kvalitu a pohodlnie na jednom mieste. Na našom e-shope máme v ponuke zdravotnícke odevy určené pre doktorky, sestričky, lekárničky, kozmetičky, či na iné podobné profesie. Všetky odevy podliehajú základnej norme pracovného oblečenia EN340.

Materiál

Odevy z bavlny sú pohodlné a ľahko sa udržiavajú. Je to starodávnejší materiál, ktorý ale nemá dostatočnú životnosť a ľahko sa sperie. Preto sa zvykne kombinovať zo syntetickými materiálmi, ktoré odevom dodajú odolnosť či trvácnosť. Materiál je aj napriek tomu pevný, preto sa nebojte oderov či roztrhania. Jedným zo syntetických materiálov, s ktorým sa zvykne kombinovať bavlna je polyester. Je odolný voči vlhkosti a mikroorganizmom. Materiál rýchlo schne, alebo sa voda neabsorbuje do látky. Nakoľko nie je veľmi priedušný, môže byť nepohodlný v teplom letnom počasí. Všeobecne ale môžeme povedať, že polyester  je v porovnaní s bavlnou trvácnejší. Farba zdravotníckych odevov je prevažne biela s občasnými farebnými doplnkami. Biela je symbolom čistoty, čo predstavuje sterilné miesto v ordinácii či všeobecne v nemocničných zariadeniach.

Zdravotnícky plášť

Výhodou zdravotníckych plášťov je ich dlhý strih po stehná a dlhé rukávy. Majú zapínanie na gombíky až po golier. Vrecká slúžia prevažne na odloženie menšieho lekárskeho inventáru či napríklad pera. Zdravotnícky dámsky plášť HCL je z materiálu polyester kombinovaný s bavlnou. Má zapínanie na cvoky a dve vonkajšie vrecká. Je ideálny pre kozmetické, lekárske a chemické práce. Výhodou je jeho vhodnosť pre priemyselné pranie, a to pri maximálnej teplote 95 stupňov.

Zdravotnícka košeľa s krátkym rukávom

Takéto oblečenie obľubujú najmä sestričky v ordinácii, ktoré potrebujú mať ruky voľné a pripravené pre akúkoľvek prácu. Majú zapínanie prevažne na gombíky či cvoky. Dámska zdravotnícka tunika HCLS je ideálna pre zdravotnícke služby alebo použitie v lekárňach či laboratóriách. Jej materiál je z väčšej časti syntetického materiálu obohateného o bavlnu. Má tri vrecká, dve v spodnej časti a jedno na hrudi. Na vreckách a koncoch rukávov má modré lemy.

Nezabúdajte v práci na vaše chodidlá a vyberte si zo širokej ponuky zdravotníckej pracovnej obuvi. Pre vyššiu dávku hygieny na pracovisku odporúčame jednorázové rukavice, či hygienické rúška.

Najpredávanejší tovar
Dámska polokošeľa pracovná TED

Dámska polokošeľa pracovná TED

- 100% bavlna piqué (sivá: 85% bavlna / 15% viskóza) - Hmotnosť 170 g / m2 - Rukávy bez manžiet
9.19 s DPH
Dámska zdravotnícka tunika HCLS

Dámska zdravotnícka tunika HCLS

kategória: I.normy: EN340 Dámska blúzka pre sestričky s krátkym rukávom. - 65% PES/35% bavlna 210g/m2- zapínanie na gombíky- Dve vrecká v spodnej časti a jedno…
14.69 s DPH
Zdravotnícky plášť dámsky HCL 230g

Zdravotnícky plášť dámsky HCL 230g

Zdravotnícky plášť dámsky HCL 230gNormy: EN ISO 13688:2013, EN ISO 12947-2:2016, RS22301:2018, RS22302:2018Materiál: 65% polyester, 35% bavlna 230 g/m²Vlastnosti:- Kategória: I.- Zapínanie na cvoky-…
19.79 s DPH