Zobraziť celý popis ... Skryť celý popis ...

Pracovné čižmy alebo gumáky sú obuv, ktorú využijete nielen popri práci, ale aj pri rôznych hobby činnostiach. Sú odolné, ľahké, cenovo dostupné a môžu mať rôzne tvary, vzory a v neposlednom rade aj ochranné prvky. Vyberte si zo širokej ponuky gumákov a pracovných čižiem, ktoré bez problémov naplnia vaše očakávania aj v tých najnáročnejších podmienkach.

Pracovné čižmy sú univerzálnou obuvou na rôzne príležitosti a nemusí ísť nutne iba o prácu. Sú užitočné vtedy, ak chcete svojim nohám dopriať dokonalú bezpečnosť, či už ide o pohyb vo vlhkom prostredí, pri pôsobení chemikálií, prípadne na inak nebezpečných miestach. Čižmy a gumáky určené predovšetkým na hobby použitie zas oceníte vo voľnom čase, keď sa budete venovať svojim koníčkom, ako je napríklad práca na záhrade, rybolov či poľovačky.

Našu ponuku pracovných čižiem sme prispôsobili tak, aby si z nej vybral naozaj každý. Vysvetlíme vám, v čom sa jednotlivé kategórie pracovných čižiem od seba odlišujú.
Vysoké a nízke pracovné čižmy pre pánov aj dámy
Pracovné čižmy môžeme triediť podľa viacerých kritérií, najčastejšie rozlišujeme vysoké a nízke pracovné čižmy, prípadne čižmy určené pre pánov alebo dámy. Samozrejme, nájdete aj pracovné čižmy unisex, ktoré sú vhodné pre obe pohlavia. Bezpečnostné čižmy do práce nie sú len beztvarým kusom obuvi ale disponujú celým radom ochranných prvkov, ktoré zvyšujú bezpečnosť pri práci a zároveň zaručujú pohodlné nosenie.

Ak hľadáte cenovo dostupné čižmy a gumáky v rôznych dizajnových vyhotoveniach na bežné nosenie po vonku, vyberte si pracovné čižmy bez ochrany. Perfektne vám poslúžia pri prácach v záhrade, na výletoch do prírody, pri rybárčení a tiež pri menej náročných pracovných činnostiach. Naopak, pre konkrétne činnosti, pri ktorých sa vyžadujú certifikované pracovné odevy, sú vhodnou voľbou čižmy s bezpečnostnými prvkami, ako je planžeta, pevná odolná špička, prípadne špeciálne upravená podrážka. V našej ponuke nechýbajú ani biele bezpečnostné čižmy so špeciálnou úpravou vhodné predovšetkým pre použitie v potravinárstve a v chemickom priemysle.
Pracovné čižmy s bezpečnostnými prvkami
Ak hľadáte nekompromisnú ochrannú obuv aj do nebezpečného prostredia, sú pracovné čižmy vyrobené podľa príslušných noriem tou správnou voľbou. Pri bezpečnostnej obuvi je veľmi dobrou pomôckou pri výbere klasifikácia podľa noriem EN20345, ktorá stanovuje kategórie podľa stupňa odolnosti od SB po S5.

Pri bezpečnostných čižmách by mala byť samozrejmosťou ochranná špička, ktorá chráni pred prudkými nárazmi a pôsobením vysokého tlaku. Okrem toho sa ale môžete spoľahnúť aj na protišmykovú podrážku a vrchný materiál z ATF PVC odolný voči vlhkosti, vode aj oleju.
Pracovné čižmy S4, S5 a s certifikátom SRC
Pracovné bezpečnostné čižmy odporúčame vyberať v rámci kategórií S4 resp. S5, podľa toho, do akého prostredia ich potrebujete. Už pri čižmách kategórie S4 s pevnou špičkou odolnou voči nárazom môžete počítať s nulovou priepustnosťou vody. O niečo vyššiu úroveň ochrany zabezpečujú pracovné čižmy S5 s odolnou špičkou a tenkou kovovou vrstvou v podrážke, ktorá chráni pred prepichnutím a úrazom chodila. Navyše sa vyznčaujú aj profilovanou podrážkou a spevnenou podošvou odolnou proti pretrhnutiu.

Čižmy na prácu, ktoré v našej ponuke nájdete spĺňajú aj požiadavky SRC certifikácie, ktorá je zameraná na odolnosť voči šmyku. Ide o prísnu certifikáciu, v rámci ktorej sa jednotlivé materiály skúšajú na rôznych šmykľavých povrchoch, takže výsledky vám dajú jasnú predstavu o tom, akú úroveň ochrany proti šmyku môžete od pracovných čižiem očakávať. Topánky s certifikátom SRA sú bezpečné proti pošmyknutiu na keramickej podlahe potiahnutej roztokom NaLS, ktorý je za bežných okolností šmykľavý. Obuv s certifikáciou SRB chráni jeho nositeľa pred pošmyknutím na oceľovej podlahe s glycerolom, ktorá sa často vyskytuje vo výrobných halách. Najvyšší certifikát SRC majú topánky, ktoré chránia pošmyknutiu na oboch spomenutých povrchoch.
Pracovné čižmy bez ochranných prvkov
Absencia ochranných prvkov týchto pracovných čižiem neznamená, že sa vám v nich nebude pohodlne pracovať. Jediným rozdielom je, že nedisponujú ochrannými prvkami ako napríklad pevnou špičkou topánky a vrstvou v podrážke odolnou voči prepichnutiu. Vyrobené sú minimálne podľa normy EN 20347 a vyznačujú sa mimoriadne kvalitným spracovaním a strihom. Zamerané sú predovšetkým na vaše pohodlie a bezpečnosť chôdze, nech sa už vyberiete kamkoľvek.

Pracovné čižmy bez ochrany, ktoré si môžete vybrať v tejto kategórii, sú vyrobené z kvalitného PVC a nechýba im protišmyková podrážka. Tá sa postará nielen o istotu vášho kroku aj na mokrých a vlhkých povrchoch, ale vďaka jej tlmiacim vlastnostiam v nich bude doslova radosť chodiť. Nízke aj vysoké, pracovné čižmy bez ochranných prvkov sa stanú vašim spoľahlivým parťákom.

Mimochodom, ak by vám svojim strihom nestačili ani vysoké čižmy, vybrať si môžete aj pracovné čižmy s trakmi, prípadne rybárske čižmy až po stehná. Na zimu sa zasa nezabudnite poobzerať po čižmách so zateplením, ktoré vám perfektne poslúžia aj v tuhých mrazoch.

Najpredávanejší tovar
Pracovné čižmy GINO PVC O4

Pracovné čižmy GINO PVC O4

Pracovné čižmy GINO PVC O4Normy: EN ISO 20347:2012, EN20344Materiál:Vyrobené z kvalitného PVCVlastnosti:- Vysoká horná časť čižiem zabezpečuje ľahké obutie- Kategória O4 SRC
9.79 s DPH
Dámske zateplené vodeodolné čižmy SNOW

Dámske zateplené vodeodolné čižmy SNOW

Dámske zateplené vode odolné čižmy SNOWMateriál:Vyrobené z PVC a ortalionu - vode odolnej látkyVlastnosti:- Vode odolné- Kožušinová podšívka- Profilovaná podrážka zaručuje stabilitu pri chôdzi
13.19 s DPH
Pracovné čižmy COMFORT LOW

Pracovné čižmy COMFORT LOW

Pracovné čižmy COMFORT LOWMateriál:Vyrobené z vysoko kvalitného PVCVlastnosti:- Nízke čižmy- Špeciálny tvar zabezpečuje jednoduché obúvanie a vyzúvanie
10.79 s DPH
odevy-help2
Poradíme vám s výberom?
+421 522 220 777

Zimné pracovné čižmy SIMPLE GUMOFILC

11.39 s DPH
čierna

Dámske čižmy BLUMEN PVC

11.99 s DPH
čierna

Dámske moderné gumáky RAINBOW PURPLE

11.99 s DPH
fialová

Pracovné čižmy zimné SMART GUMOFILC

12.19 s DPH
čierna

Protišmykové pracovné čižmy GRANDE BLACK

14.09 s DPH
čierna

Dámske pracovné čižmy STRIP PVC

14.39 s DPH
Červená

Pracovné dámske čižmy LEOPARD PVC

14.39 s DPH
čierna

Pracovná obuv čižma biela SMART LOW

14.59 s DPH
biela

Bezpečnostné čižmy z nitrilu a pvc GITAL S4

14.9917.09 s DPH
čierna

Pracovné čižmy antibakteriálne TERMINATOR OB

15.59 s DPH
zelená bottle

Bezpečnostné čižmy SB pracovné PROFI SB PVC

15.8919.39 s DPH
čierna

Dámske pracovné čižmy EVA ALJASKA

16.19 s DPH
zelená bottle

Pracovná obuv čižma biela EVA ANTARCTIC LOW

16.49 s DPH
biela

Dámske pracovné čižmy BREVA

16.79 s DPH
zelená bottle

Zimné pracovné čižmy EVA LAURA

17.69 s DPH
modrá royal

Pracovné čižmy BART O4 SRC čierne

17.99 s DPH
čierna

Pracovné čižmy ANTIOXID PVC červené

19.39 s DPH
Červená

Pracovné čižmy ANTIOXID PVC hnedé

19.39 s DPH
hnedá

Zateplené pracovné čižmy EVA LUCY ROYAL

19.39 s DPH
modrá royal

Zateplené pracovné čižmy EVA LUCY GREY

19.39 s DPH
šedá heather

Zimné pracovné čižmy EVA FARMER BLACK

19.99 s DPH
čierna

Zimné pracovné čižmy EVA FARMER GREEN

19.99 s DPH
zelená bottle

Zateplené pracovné čižmy FILCAK

19.99 s DPH
čierna

Bezpečnostné čižmy S4 pracovné SMART

20.39 s DPH
čierna

Pracovné čižmy BART S4 SRC čierne

20.39 s DPH
čierna

Pracovné čižmy BART S4 SRC biele

20.39 s DPH
biela

Zimné pracovné čižmy EVA DENVER OB

21.19 s DPH
čierna

Pracovná obuv čižma biela EVA ANTARCTIC

21.59 s DPH
biela

Biele bezpečnostné čižmy SMART HIGH S4

21.59 s DPH
biela

Bezpečnostné čižmy FLUO SB

22.19 s DPH
čierna

Pracovné čižmy EVA UNIVERSAL

22.19 s DPH
zelená bottle

Pracovné čižmy BART S5 SRC čierne

22.79 s DPH
čierna

Pracovné čižmy BART S5 SRC biele

22.79 s DPH
biela

Nízke pracovné čižmy CHUCK

23.09 s DPH
zelená bottle
4142434546
Pracovná obuv čižma biela PROFI HACP
Zavrieť

Pracovná obuv čižma biela PROFI HACP

23.59 s DPH
biela

Pracovné čižmy EVA FILC

23.99 s DPH
čierna

Zimné pracovné čižmy HIGHLANDER -30C

26.39 s DPH
čierna

Gumové pracovné čižmy EVOLUTION

26.99 s DPH
čierna

Zimné čižmy EVO GUMOFILC

27.79 s DPH
čierna

Kvalitné bezpečnostné čižmy MAXX S5

28.79 s DPH
čierna

Bezpečnostné čižmy S4 pracovné EVA SYBIR

36.71 s DPH
čierna

Zimná pracovná obuv PIONER

36.89 s DPH
modrá navy

Pracovné zimné čižmy EVA ARCTIC

37.19 s DPH
zelená bottle

Bezpečnostné čižmy pracovné PROS MAX S5

40.39 s DPH
zelená bottle

Pracovné čižmy PROS WOODSTRONG OB

40.39 s DPH
čierna

Vysoké gumené pracovné čižmy FISHMAN OB SRC

55.39 s DPH
čierna

Pracovné čižmy PROS STRONG OB

59.99 s DPH
čierna

Vysoké gumené brodiace čižmy FISHER OB

88.39 s DPH
čierna