Zobraziť celý popis ... Skryť celý popis ...

Vysoké teploty a intenzívny elektrický oblúk patrí ku každodennej práci každého zvárača. Kvalitné pracovné nohavice sú funkčné, odolné a ponúkajú optimálnu ochranu pri rôznych zváračských prácach. Čo všetko by mali spĺňať zváračské nohavice?

Prečo potrebujeme špeciálne oblečenie?

Povolanie zvárača sa nie náhodou radí medzi najnebezpečnejšie povolania vôbec. Vzhľadom na prácu s otvoreným ohňom a elektrickým nábojom môžu na kožu vniknúť iskry či roztavený kov, ktoré spôsobujú nepekné zranenia a popáleniny. Na to, aby sa eliminoval negatívny vplyv rizík, každý zvárač musí mať špeciálny zvárací odev.

Aby mohli byť nohavice určené na zváračské práce, musia podliehať hneď niekoľkým normám, a to EN 13688(všeobecné výkonnostné požiadavky na ergonómnosť, neškodnosť, určovanie rozmerov, starnutie, kompatibilitu a označovanie ochranného odevu), EN 11611 (minimálna požiadavka na pracovné oblečenie, ktoré chráni jeho nositeľa pred krátkymi procesmi so zváraním alebo podobnými procesmi a príslušnými rizikami) , poprípade EN 1149-5 a EN 13034.

Čo sa týka štýlu nohavíc, v ponuke prevládajú nohavice do pása, ale aj tie s trakmi. Nezabudnite k nim zvoliť taktiež zváračskú bunduvhodnú a odolnú obuv a to najhlavnejšie – zváračskú kuklu.

Materiál zváračských nohavíc

Hlavnými vlastnosťami, ktoré musí mať každý materiál zvolený pre zváračské oblečenie je nehorľavosť a antistatickosť. Je to z dôvodu toho, že pri zváraní sa manipuluje s elektrostatickým oblúkom, ktorý vytvára iskry, a tie sa dokážu chytiť na horľavý materiál. Môžete nájsť viacero materiálov, z ktorých sú tieto odevy vyrobené. Vhodným materiálom je napríklad koža, ktorá poskytuje dobrú ochranu proti šupinám. Nohavice z nej je najlepšie využiť v chladnejších pracovných podmienkach. Vzhľadom na to, že pokožka pod nimi nedýcha, pracovník sa v takomto oblečení dokáže veľmi rýchlo zahriať, čo sa neskôr môže odzrkadliť na jeho pracovnej efektivite.

Odporúčania

Zváračské kožené nohavice WELD sú vyrobené z vysoko kvalitnej hovädzej kože, vďaka čomu spĺňajú normy určené pre použitie odevu pri zváraní. Nohavice sú navrhnuté tak, že ich je možné prispôsobiť na výšku pracovníka (170 – 182 cm) a v obvode pása pomocou suchého zipsu (92 – 106 cm). Je možné doň vložiť pracovný opasok.

Nehorľavé antistatické bavlnené montérky do pása SPECTER spĺňajú požiadavky na odevy pre zváračov. Sú vyrobené zo 100% bavlny so zapínaním na gombíky s prekrytým lemom. Perfektne chránia pred postriekaním roztavených kovov, popáleninami, tepelným a UV žiarením (pri práci s elektrickým oblúkom). Disponujú niekoľkými vreckami prekrytými chlopňami, ktoré zabraňujú prenikaniu iskier do vnútra vrecka.

 

Najpredávanejší tovar
Nehorľavé antistatické bavlnené montérky do pása SPECTER

Nehorľavé antistatické bavlnené montérky do pása SPECTER

Nehorľavé antistatické bavlnené montérky do pása SPECTERNormy: EN ISO 13688:2013, EN ISO 11611:2015 (A1 A2), EN ISO 11612:2015 (A1 A2 B1 C1)Materiál:100% bavlna 310…
18.79 s DPH
Reflexné pásy 2x2ks

Reflexné pásy 2x2ks

Reflexné pásy 2x2ksMateriál:Špeciálna nažehlovacia reflexná fólia z polyuretánovej peny s gumovým povrchomVlastnosti:- 2ks na každej nohe z prednej strany- Rozmer jedného reflexného pásu je…
2.59 s DPH
Osobitné balenie pre zamestnancov

Osobitné balenie pre zamestnancov

Osobitné balenie pracovných odevov pre zamestnancov V cene je zahrnuté  plastová obálka do rozmeru 525x600mm označenie mena resp. poznávacieho znaku na obal Podmienkou je dodanie…
1.50 s DPH
odevy-help2
Poradíme vám s výberom?
+421 522 220 777

Nehorľavé antistatické bavlnené montérky do pása SPECTER

18.79 s DPH
modrá royal
Osobitné balenie pre zamestnancov
Zavrieť

Osobitné balenie pre zamestnancov

1.50 s DPH
Reflexné pásy 2x1ks
Zavrieť

Reflexné pásy 2x1ks

2.09 s DPH
Reflexné pásy 2x2ks
Zavrieť

Reflexné pásy 2x2ks

2.59 s DPH

Kožené nohavice na zváranie PROFI

56.39 s DPH
biela

Zváračské antistatické pracovné nohavice BUKLER

58.39 s DPH
šedá charcoal

Zváračské kožené nohavice WELD

56.39 s DPH
žltá tmavá

Zváračské pracovné nohavice MOFOS PRO do pása

29.99 s DPH
modrá royal

Žiaruvzdorné ochranné pracovné nohavice s trakmi TERMOIZOL

136.79 s DPH
šedá heather

Bavlnené antistatické zváračské montérky WELD

47.99 s DPH
šedá heather

Zváračské pracovné nohavice MOFOS do pása

25.99 s DPH
modrá navy

Zváračské kožené nohavice SMART

25.99 s DPH
biela

Zváračská antistatická kombinéza MOFOS CARBON

37.99 s DPH
modrá navy