Zobraziť celý popis ... Skryť celý popis ...

Viditeľnosť celého tela je dôležitou súčasťou práce napríklad na cestách. Musí vás byť totižto dostatočne vidieť pre vodičov idúcich po cestných komunikáciách, na ktorých práve vykonávate vašu službu. Takéto oblečenie je špeciálne bezpečnostné pracovné oblečenie. Je ho preto nutné nosiť v prípadoch, kedy nie je možné odstrániť alebo eliminovať riziká na prijateľnú mieru.
Zásady správnej reflexnej bundy
V prvom rade je dôležité vedieť v akom prostredí pracujete a akú pozíciu vykonávate. Podľa toho viete určiť, o aký typ reflexnej bundy by ste sa mali zaujímať. Norma EN ISO 20471/2013 definuje požiadavky na reflexné výstražné odevy v každej triede. Stále však platia aj staršie normy EN 471+A1 z roku 2007 alebo EN 471 z roku 2003. Každá trieda má zadefinované v akom prostredí je vhodné nosiť jej odevy. Tiež určuje aj minimálnu požadovanú plochu reflexného materiálu, jeho počet a rozmiestnenie na bunde.
Typy materiálov s vysokou viditeľnosťou
Materiál, ktorý vám poskytne a zaručí viditeľnosť počas dňa sa nazýva fluorescenčný. Má žiarivú žltú alebo oranžovú farbu. Neposkytuje ale dostatočnú viditeľnosť v tme. Naopak, retroreflexný materiál vám poskytne vynikajúcu viditeľnosť v tme, šere či za svitania. Za denného svetla má šedú až striebornú farbu. Skvelo odráža svetlo a vďaka tomu sa v tme stáva vysoko svietivým.

Ideálnou voľbou je voliť komplet z oboch týchto materiálov. Žiarivá neónová farba vám dodá viditeľnosť cez deň a reflexné prvky zas cez noc. Človeka v takomto oblečení je možné spozorovať z diaľky až 200 metrov.
Prečo sú komplety vhodnejšie ako len bunda alebo nohavice?
Ak sa rozhodujete, či si vybrať iba bundu alebo nohavice samostatne, rozhodne by ste mali popremýšľať nad reflexným kompletom. Už len vďaka tomu, že bunda aj nohavice sú z rovnakého materiálu vám zaručuje vlastnosti ako napríklad odolnosť voči vode či vetru v oboch častiach kompletu. Reflexné prvky majú rovnomerne rozmiestnené tak, aby ich bolo všetky vidieť. Rovnaká farba vrchného aj spodného odevu vám dodá jednotnú siluetu. Na ceste tak budete lepšie spozorovateľní.
Odporúčanie
Reflexná montérková súprava na traky PROFI HIVIS je výborná kvalitnou pevného materiálu. Väčšia časť polyesterového materiálu v kombinácii s bavlnou má dostatok priedušnosti. Poskytuje spolu až 11 funkčných vreciek na nohaviciach a bunde. Pomocou trakov si dokážete ľahko nastaviť ich dĺžku. Na ramenách, lakťoch či kolenách je extra posilňovací materiál. To sú najviac namáhane časti tela pri práci. Dvojité kolená vám umožňujú si vložiť do nich chrániče kolien. Tie stlmia tlak v kolenách pri kľačaní.

Najpredávanejší tovar
Reflexný komplet pršiplášť do dažďa RAINER

Reflexný komplet pršiplášť do dažďa RAINER

Reflexný komplet pršiplášť do dažďa RAINERMateriál:30% PVC, 70% polyesterVlastnosti:- Sada zabalená v sáčku- Reflexné pruhy na hrudi a chrbte a nohách- Podlepené švy poskytujú…
14.59 s DPH
Montérková súprava ROADER YELLOW

Montérková súprava ROADER YELLOW

Montérková súprava ROADER YELLOWNormy: EN ISO 20471:2013/A1:2016, EN ISO 13688:2013Materiál: Fluorescenčný materiál 86% PES 14% bavlna 300g/m2Vlastnosti:- Reflexné pruhyBlúza: -Zapínanie na gombíky- Vpredu 2…
50.39 s DPH
Montérková súprava ROADER ORANGE

Montérková súprava ROADER ORANGE

Montérková súprava ROADER ORANGENormy: EN ISO 20471:2013/A1:2016, EN ISO 13688:2013Materiál: Fluorescenčný materiál 86% PES 14% bavlna 300g/m2Vlastnosti:- Reflexné pruhyBlúza: -Zapínanie na gombíky- Vpredu 2…
50.39 s DPH
odevy-help2
Poradíme vám s výberom?
+421 522 220 777