Zobraziť celý popis ... Skryť celý popis ...

Môžeme povedať, že vysoké teploty a intenzívny elektrický oblúk patrí ku každodennej práci zvárača. Na túto prácu treba byť skutočne pripravený, najmä výberom vhodnej zváračskej bundy a ostatných komponentov.
Prečo je špeciálne oblečenie dôležité?
Vzhľadom na prácu s otvoreným ohňom a elektrickým nábojom zároveň, sa povolanie zvárača radí medzi tie najnebezpečnejšie povolania vôbec.  Pri manipulácií so spomenutými prvkami môže prísť k popáleninám od ohňa či roztaveného kovu. Špeciálne zváračské oblečenie ochráni jeho nositeľa pred rizikami tohto povolania a eliminuje ich tak, aby uchránil svoje telo a život.

Špeciálne oblečenie sa vyznačuje vhodným materiálom či funkčnosťou, a to podľa stanovených noriem, ktoré musí spĺňať. Všeobecné výkonnostné požiadavky určuje norma EN 13688, ktorá sa zameriava na ergonómnosť, neškodnosť či určovanie rozmerov odevu a mnoho ďalšieho. Norma EN 11611, zameriavajúca sa na zváračské odevy, určuje minimálne požiadavky na pracovné oblečenie, ktoré chráni jeho nositeľa pred krátkymi procesmi so zváraním alebo podobnými procesmi a príslušnými rizikami. Medzi doplnkové normy patria EN 1149-5EN 13034
Materiál zváračských búnd
Nehorľavosť a antistatickosť sú najdôležitejšie vlastnosti každého zváračského odevu. Je to preto, že pri zváraní pracovník manipuluje s elektrostatickým oblúkom, ktorý súčasne vytvára iskry. Tie sa ľahko dokážu nalepiť na horľavý materiál a spôsobiť vám poranenie. Medzi materiály, z ktorých možno nájsť oblečenie pre zváracie činnosti patria upravená bavlna či koža. Koža poskytuje dobrú ochranu proti šupinám vďaka tomu, že nie je tvorená z vlákien, na rozdiel od iných materiálov. Má dlhú životnosť, no preferujeme ju nosiť do chladnejšieho počasia. Je to z to z toho dôvodu, že pokožka pod ňou nedýcha, čím sa vaše telo potí a zahrieva na neznesiteľnú teplotu. Práve to sa v letných mesiacoch môže odzrkadliť na vašej efektivite a šikovnosti v práci. Nezabúdajte, že sa v pracovnom oblečení máte cítiť príjemne a pohodlne.
Odporúčania
Nehorľavá antistatická bavlnená blúza SPECTER je vhodná ako pre zváračov, tak aj pre brúsičov. Je vyrobená zo 100% bavlny a perfektne ochráni vaše telo pred postriekaním roztaveným kovom, popáleninami, tepelným a UV žiarením či pri práci s elektrickým oblúkom. Má zapínanie na gombíky s prekrytým lemom a dve náprsné vrecká. Oproti štandardným modelom je strih tejto bundy predĺžený a vďaka rukávom bez patentov vám nebudú zavadzať v spojení so zváračskými rukavicami.

Zváračská kožená bunda SMART je vyrobená z vysoko kvalitnej štiepanej hovädzej kože. Strih bundy je všestranne navrhnutý tak, aby sa prispôsobil na výšku pracovníka (170 – 182 cm) a tiež na obvode hrudníka (112 – 126 cm). Golier bundy je z vnútornej strany olemovaný jemnou látkou, vďaka  čomu vám nedráždi krk pri pohybe.

Nezabúdajte na dostatočnú ochranu celého tela so zváračskými nohavicami, kvalitnou obuvou či pevnými zváračskými rukavicami.

Najpredávanejší tovar
Nehorľavá antistatická bavlnená montérková blúza SPECTER

Nehorľavá antistatická bavlnená montérková blúza SPECTER

Nehorľavá antistatická bavlnená montérková blúza SPECTERNormy: EN ISO 13688:2013, EN ISO 11611:2015 (A1 A2), EN ISO 11612:2015 (A1 A2 B1 C1)Materiál:100% bavlna 310 g…
24.79 s DPH
Zváračská kožená bunda SMART

Zváračská kožená bunda SMART

Zváračská kožená bunda SMARTNormy: EN ISO 13688: 2013, EN ISO 11611: 2015 (A1)Kožená zváračská bunda.Vyrobená z vysoko kvalitnej štiepanej hovädzej kože sRozmery: šírka cca…
25.19 s DPH
Žiaruvzdorná ochranná pracovná bunda TERMOIZOL

Žiaruvzdorná ochranná pracovná bunda TERMOIZOL

Žiaruvzdorná ochranná pracovná bunda TERMOIZOLNormy: PN-EN ISO 13688, PN-EN ISO 11612:2015 ( A1 B1 C3 D3 E3 F1), CE 1437Trieda ochrany:Označenie výrobku podľa normy…
143.99 s DPH
odevy-help2
Poradíme vám s výberom?
+421 522 220 777

Nehorľavá antistatická bavlnená montérková blúza SPECTER

24.79 s DPH
modrá royal

Bavlnená antistatická zváračská blúza WELD

55.99 s DPH
šedá heather

Zváračská antistatická pracovná bunda BUKLER

69.19 s DPH
šedá charcoal

Žiaruvzdorná ochranná pracovná bunda TERMOIZOL

143.99 s DPH
šedá heather

Zváračská kožená bunda SMART

25.19 s DPH
biela

Zváračská kožená bunda PROFI

55.99 s DPH
biela

Zváračská kožená bunda WELD

58.39 s DPH
žltá tmavá