Zobraziť celý popis ... Skryť celý popis ...

Pri práci v zime je oblečenie najdôležitejšou súčasťou vašej výbavy. Musí vám zabezpečiť teplo a pohodlie pre vysokú efektivitu pri práci. Je dôležité teda vybrať správny strih, materiál, zateplenie či samotné prevedenie. Čítajte ďalej aby ste sa dozvedeli o vhodnom materiáli čI odporúčaniach od nás.
Materiál
Do práce v chladných podmienkach je vhodné uprednostniť zateplené syntetické materiály, ktoré si držia teplo a zároveň sú odolné voči vetru či mikroorganizmom. Volí sa najmä polyester, ktorý je vyrobený z ropy. Ten rýchlo schne a voda sa doň neabsorbuje. Oblečenie z neho je ľahké, pevné a málo krčivé. Veľmi dobre izoluje telesnú teplotu pod oblečením. V ponuke najčastejšie nájdete súpravy s kombinovaným materiálom (bavlna + polyester). Bavlna je starodávny materiál, ktorý je skutočne pohodlný, no nemá dlhú trvácnosť a ľahko sa sperie. Preto bavlna dodá oblečeniu mäkkosť a pohodlnosť, polyester naopak funkčnosť, pevnosť a stálosť farieb.

Na farbe zimnej pracovnej súpravy nezáleží, pokiaľ sa nejedná o tie reflexné. Dôležité je, aby boli v súlade s normami o pracovnom oblečení. Zvoliť treba tiež správny fluorescenčný stupeň. Reflexné prvky sú stanovené v normách a určujú v akej veľkosti a počte majú na odeve byť. Ak teda pracujete niekde, kde vás musí byť vidieť, mali by ste siahnuť po zimnom pracovnom reflexnom komplete PORT WIN vo fluorescenčnej žltej alebo oranžovej farbe. Je v súlade s normami EN340 a EN471. Syntetický vrchný materiál je obohatený o PVC záter, vďaka čomu je pracovný komplet vodeodolný. Je dostatočné zateplený vďaka hrubej podšívke s gramážou 160g/m². Nesmieme tiež zabudnúť na reflexné prvky na ramenách, rukávoch, hrudi, chrbte či lýtkach. Má taktiež dostatok funkčných vreciek.
Odporúčanie
Montérkový komplet SMART pozostáva zo zateplenej bundy a nohavíc s náprsenkou a trakmi. Je z hrubého materiálu kombinovaného z bavlny a polyesteru. Má stredne teplú podšívku v oboch častiach setu. Disponuje niekoľkými funkčnými vreckami na bunde aj na nohaviciach vrátane vreciek na náprsenke. Niektoré vrecká sú uzavreté lemom so suchým zipsom. Nohavice vám budú držať vďaka gume v páse, gombíkom a nastaviteľným trakom. Komplet je dostupný v niekoľkých farbách.

Pokiaľ hľadáte iba jednu časť z kompletu, prezrite si samostatnú ponuku zimných pracovných búnd alebo nohavíc. Nezabúdajte na teplo ostatných partií vášho tela s pohodlnou zimnou čiapkou alebo pracovnými rukavicami.

 

Najpredávanejší tovar
odevy-help2
Poradíme vám s výberom?
+421 522 220 777

Neboli nájdené žiadne produkty vyhovujúce vašemu výberu.