Zobraziť celý popis ... Skryť celý popis ...

Pri práci je pohodlnosť na prvom mieste. Preto je potrebné myslieť na správny výber pracovnej montérkovej súpravy. Čo stojí za pohodlnosťou pracovného oblečenia a na aké detaily je vhodné prihliadať? Čítajte ďalej.

Materiál

Materiál montérkovej súpravy by mal byť pohodlný ako každodenné oblečenie, no pevnejšie a odolné voči oderom. Súpravy zo 100% bavlny sú pohodlné, ľahko udržateľné, dlhotrvácne a pevné pri akomkoľvek odere. Napriek tomu, že bavlna je starodávny materiál, opotrebúva sa rýchlejšie ako syntetický materiál. Preto sa zvykne kombinovať s polyesterom. Ten sa vyrába z ropy a preto rýchlo schne a voda sa doň nevsiaka. Je odolný voči vetru a mikroorganizmom. Všeobecne môžeme povedať že polyester je v porovnaní s bavlnou trvácnejší. Vhodnou kombináciou týchto dvoch materiálov dostanete mäkkosť a pohodlnosť materiálu s vynikajúcou odolnosťou voči vonkajším vplyvom.

Väčšina súprav má v nohaviciach spevnený materiál v oblasti kolien. Niektoré súpravy sú špecifické vytvarovaným šitím v lakťoch či kolenách, ktoré zabezpečí lepší pohyb v odeve. Ideálne je dvojité prešitie najmä pri kolenách či v sede, ktoré odevu dodá pevnosť a udrží sa v kondícií aj pri namáhavej práci.

Na farbe materiálu nezáleží, pokiaľ nejde o reflexné sety, ktoré musia podliehať špeciálnym normám. Taktiež treba dbať na stupeň fluorescenčného materiálu a dostatočný počet reflexných prvkov. Na to, aký stupeň zvolíte, záleží od druhu vášho zamestnania. Tretí stupeň je najvyšší stupeň viditeľnosti v zhoršených podmienkach. Pozorovateľ je schopný vás spozorovať v takomto odeve z diaľky až 200 metrov.

Detaily pri výbere

Kvalitné súpravy rozoznáte tým, že majú kovové prvky, ako napríklad gombíky či zips. Sú odolnejšie proti roztrhnutiu na rozdiel od tých umelých. Vrecká sú taktiež dôležitou súčasťou pracovnej súpravy. Na bunde sú prevažne umiestnené v oblasti pása či hrude, na nohaviciach ich nájdete na bokoch či vonkajšej strane stehien. Veľa modelov má tiež sťahovacie manžety na rukávoch či nohaviciach, aby vám súprava držala na tele. V oblasti kolien je možné nájsť vrecká na vloženie chráničov kolien, ktoré sú výborným pomocníkom pri kľačaní.

Odporúčania

Montérková súprava do pása PRO BLUE je z hrubého a pevného polyesterového materiálu v kombinácií so vzdušnou bavlnou. Zapínanie bundy aj nohavíc je na zips spolu s gumou, ktorá sťahuje oblečenie a prilieha k telu. Celý komplet disponuje niekoľkými funkčnými vreckami na bunde aj na nohaviciach. V podpazuší sa nachádzajú vetracie otvory, ktoré sú výborné najmä v teplejšom počasí.

Montérková súprava do pása NITRO je zo špeciálnej 100% bavlny, ktorá vďaka elastickému materiálu zabezpečuje maximálny komfort pri práci. Má množstvo vreciek na bunde aj nohaviciach spolu s kapsami na kolenách pre vloženie chráničov kolien.

Najpredávanejší tovar
Monterková súprava do pása FORCE

Monterková súprava do pása FORCE

Produkt má presnú veľkostnú tabuľku v obrázkoch 
27.79 s DPH
Montérková súprava do pása PRO YNAVY

Montérková súprava do pása PRO YNAVY

Produkt má presnú veľkostnú tabuľku v obrázkoch
28.79 s DPH
Montérková súprava do pása PRO GREY

Montérková súprava do pása PRO GREY

Produkt má presnú veľkostnú tabuľku v obrázkoch 
28.79 s DPH

Monterková súprava do pása ALFA

17.59 s DPH

Monterková súprava do pása ALFA BLUE

17.59 s DPH

Monterková súprava do pása FORCE

27.79 s DPH

Taktický komplet nohavice s blúzou Tactical Guard PROTECT BLACK

56.39 s DPH
čierna

Taktický komplet nohavice s blúzou Tactical Guard PROTECT MULTICAMO

56.39 s DPH
maskáčová

Montérková súprava do pása PRO GREY

28.79 s DPH

Montérková súprava do pása PRO BLUE

28.79 s DPH

Montérková súprava do pása PRO YNAVY

28.79 s DPH

Montérková súprava do pása DELUX GREY

30.79 s DPH

Montérková súprava do pása NITRO

66.71 s DPH

Montérková súprava do pása SMART

21.48 s DPH
Nákolenník ochranný SMART 1 pár
Zavrieť

Nákolenník ochranný SMART 1 pár

4.99 s DPH

Montérková súprava do pása SIMPLE

20.99 s DPH

Montérková súprava do pása SMART ROYAL

33.48 s DPH

Rreflexná monterková súprava do pása PROFI HIVIS

53.50 s DPH

Montérková súprava do pása SUPRA

46.14 s DPH

Montérková súprava RANGER GREY

59.39 s DPH

Montérková súprava SANDCORE

69.10 s DPH