Zobraziť celý popis ... Skryť celý popis ...

Kvalitná pracovná obuv je nevyhnutnou súčasťou výbavy pri rôznych profesiách. Či už hľadáte pracovnú obuv do kancelárie na pohodlné nosenie, alebo špeciálnu pracovnú obuv pre prácu v nebezpečnom prostredí, z našej ponuky si určite vyberiete. Aby sme vám výber pracovnej obuvi čo najviac uľahčili, pripravili sme pre vás niekoľko praktických tipov, ako postupovať.
Prečo sa oplatí mať pracovnú obuv?
Prísť do práce v obyčajnej vychádzkovej obuvi nie je vôbec dobrý nápad, a to ani vtedy, ak nevykonávate nebezpečné povolanie. Únava, bolesti, stres ale aj vyššie riziko pracovného úrazu. To všetko môže byť dôsledkom výberu nesprávneho typu obuvi pre vašu prácu.

Našou prioritou je, aby ste mali obuv, na ktorú sa pri výkone vašej profesie môžete naplno spoľahnúť. Správna pracovná obuv, či už ide o topánky, poltopánky, sandále alebo čižmy, je prispôsobená na konkrétny typ pracovnej činnosti tak, aby eliminovala riziko pracovného úrazu. Počas nosenia vám zároveň zabezpečí adekvátne pohodlie, a to aj vtedy, keď „na nohách“ trávite v práci dlhé hodiny.
Pracovná obuv podľa platných noriem
Pracovná obuv sa od tej bežnej vychádzkovej odlišuje spôsobom výroby. Kladie sa pri nej veľký dôraz na kvalitu použitých materiálov, pevnosť švov, tvarovanie ale aj použitie ďalších prvkov, ktoré pri bežnej vychádzkovej obuvi ani nenájdete.

Všetky tieto súčasti pracovnej obuvi sú prispôsobené tomu, aby ste aj pri používaní v náročných pracovných podmienkach mali pocit bezpečia, pohodlia a zároveň, aby obuv spĺňala príslušné normy. Tou najdôležitejšou je norma STN EN20345, ktorá definuje viacero kategórií pracovnej obuvi podľa konkrétnych kritérií, akými sú napríklad odolnosť voči vode, odolnosť podošvy, vystuženie špičky, prípadne antistatické vlastnosti.
Ako si vybrať obuv do práce?
V práci trávia mnohí z nás podstatnú časť dňa a preto sa výber pracovnej obuvi určite neoplatí zanedbať. Výberom vhodnej obuvi sa vyhnete mnohým problémom, ktoré by vás mohli v budúcnosti potrápiť, a to predovšetkým v podobe bolestí chodidiel, kolien či chrbta. Počas vášho pracovného výkonu by ste sa teda v pracovných topánkach mali cítiť nielen bezpečne, ale aj komfortne, aby vaše nohy neboli namáhané viac, ako je nevyhnutné.

Vybrať si jeden univerzálny typ pracovnej obuvi pre všetky profesie prakticky nie je možné. Základnou otázkou, na ktorú by ste mali poznať jasnú odpoveď je, akú pracovnú činnosť budete vykonávať a v akom prostredí.

Do tretice si zodpovedajte otázku, čo od pracovnej obuvi očakávate. Je to predovšetkým bezpečnosť, štýlový vzhľad alebo je u vás na prvom mieste komfort nosenia? Podľa typu práce, prostredia a vašich priorít už bude samotný výber pracovnej obuvi veľmi jednoduchý. Príklady rozhodne netreba hľadať ďaleko. Pre človeka pracujúceho v bežnej kancelárii bude prioritou najmä komfort, lekári a zdravotné sestry zas určite ocenia ortopedickú pracovnú obuv a pri prácach vonku na stavbe je zas vhodné uprednostniť pracovnú obuv zo spevnených materiálov s vode odolnou úpravou.
Pracovná obuv do vonkajšieho prostredia
Pri pracovnej obuvi, ktorú plánujete používať vo vonkajšom prostredí by vás mala zaujímať predovšetkým jej odolnosť voči poveternostným vplyvom. Dážď, sneh ani iné výčiny počasia vás pri práci vonku vôbec nemusia obmedzovať, ak stavíte na kvalitnú pracovnú obuv. Topánky z tejto kategórie sa preto vyznačujú odolnými vonkajšími materiálmi, ako je napríklad hrubá textília, polyuretán či koža so špeciálnou povrchovou úpravou. V prípade zimnej pracovnej obuvi je ešte veľmi užitočné, ak je zateplená.

Pracovnú bezpečnostnú obuv si môžete vybrať prakticky do každého ročného obdobia. Kým v zime vám perfektne poslúžia pracovné čižmy, prípadne pracovná holeňová obuv, počas leta je lepšie uprednostniť skôr pracovnú členkovú obuv alebo rovno pracovné sandále. Ak zase pracujete v prírodnom prostredí výbornou voľbou bude pre vás trekingová pracovná obuv.
Obuv do práce vo vnútri
Máte prácu vo vnútornom prostredí a tak vás mrazy, vietor ani iné prejavy počasia nemusia vôbec trápiť? Tak potom je určite lepšie uprednostniť pracovnú obuv vyhotovenú z ľahších materiálov. Siahnuť môžete napríklad po pracovných teniskách alebo pracovných poltopánkach, ktoré na jednej strane chránia, no na druhej sú veľmi ľahké a tak sa vám budú pohodlne nosiť.

Pre všetkých, ktorí počas práce nachodia doslova kilometre, alebo musia dlho stáť na nohách, bude tou najlepšou voľbou ortopedická pracovná obuv so špeciálnym tvarovaním. Takáto pracovná obuv má rôzne podoby, od sandálov, cez papuče až po veľmi obľúbené dreváky. Za používanie ortopedickej obuvi sa vám poďakujú nielen vaše nohy, ale aj chrbtica.
Pracovná obuv do špeciálnych a nebezpečných podmienok
Nezabudli sme ani na pracovnú obuv do špeciálnych podmienok. Obuv pre vojakov a poľovníkov je stavaná tak, aby zvládla aj tie najnáročnejšie podmienky. Vaša noha zostane v suchu, aj keby ste prechádzali cez potok, blato a iné prírodné nástrahy. Aby bolo pre vás nosenie poľovníckej a vojenskej obuvi ešte pohodlnejšie, nezabudnite ani na rôzne vložky do topánok.

Medzi špeciality našej ponuky patrí bezpochyby aj obuv pre zváračov, ktorá sa vyznačuje zosilnenou špicou, antistatickým vyhotovením a mimoriadnou odolnosťou voči vonkajším vplyvom. Zváračská obuv spĺňa požiadavky noriem EN20345 a EN20344
Nezabudnite ani na doplnky
Ak nechcete naozaj nič nechať na náhodu, určite neprehliadnite ani doplnky k pracovnej obuvi, kde si môžete vybrať extra pohodlné pracovné ponožky, chrániče na kolená a rôzne vložky do pracovných topánok. Aby vám topánky dlho slúžili, nepodceňujte ich starostlivosť a údržbu. Je preto ich ošetrovať špeciálnymi prípravkami na dané typy materiálov, aby si zachovali svoje vlastnosti počas celej sezóny. Je dôležité nosiť pracovnú obuv počas pracovného času. Aby si materiál topánok oddýchol od vyvíjaného tlaku počas namáhavej pracovnej zmeny, nezabudnite ich nosiť len v práci.

Najpredávanejší tovar
Pracovná obuv bez oceľovej špice ALFA OB

Pracovná obuv bez oceľovej špice ALFA OB

Pracovná obuv bez oceľovej špice ALFA OB Normy: EN20347, EN20344 Materiál: Zvršok z hovädzej kože Podrážka z dvojitého polyuretánu Vlastnosti: – Protišmyková podrážka – Odolná proti…
14.59 s DPH
Zimná pracovná obuv ALFAWIN LB OB

Zimná pracovná obuv ALFAWIN LB OB

Zimná pracovná obuv ALFAWIN LB OBNormy: EN ISO 20347:2012Materiál:Zvršok z kvalitnej hovädzej kožePodrážka z polyuretánuVlastnosti:Zateplenie kožúškomVyberateľná zateplená vložkaProtišmyková podrážka odolná voči olejomDve hustoty polyuretánu zabezpečujú,…
28.79 s DPH
Pracovná obuv bez oceľovej špice ALFAWIN OB

Pracovná obuv bez oceľovej špice ALFAWIN OB

Pracovná obuv bez oceľovej špice ALFAWIN OBNormy: EN20344, EN20347Materiál:Zvršok z kvalitnej hovädzej kožePodrážka vyrobená z dvojitého polyuretánuVlastnosti:– Protišmyková podrážka– Odolná proti olejom– Zateplenie kožúškom- Vyberateľná…
21.59 s DPH

Pracovná obuv bez oceľovej špice ALFALOW OB

14.59 s DPH
čierna

Pracovná obuv bez oceľovej špice ALFA OB

14.59 s DPH
čierna

Pracovná obuv ALFA SB bezpečnostná

14.99 s DPH
čierna

Pracovná obuv ALFALOW SB

14.99 s DPH
čierna

Pracovná obuv bez oceľovej špice FOXI OB

14.99 s DPH
čierna

Pracovná obuv poltopánka FOXILOW SB

14.99 s DPH
čierna

Pracovná obuv bez oceľovej špice ALFASAN OB

15.19 s DPH
čierna

Pracovná obuv členková bezpečnostná FOXI SB

15.19 s DPH
čierna

Pracovná obuv bezpečnostné sandále FOXISAN SB

15.59 s DPH
čierna

Pracovné sandále ALFASAN SB

15.79 s DPH
čierna

Kožená pracovná obuv ALFALOW COOL BLUE SB

16.79 s DPH
čierna

Pracovná obuv bezpečnostná ALFA S1

16.79 s DPH
čierna

Bezpečnostná obuv ALFALOW S1

16.79 s DPH
čierna

Kožená pracovná obuv ALFA COOL RED SB

16.79 s DPH
čierna

Kožená pracovná obuv ALFA COOL BLUE SB

16.79 s DPH
čierna

Kožená pracovná obuv ALFA COOL ORANGE SB

16.79 s DPH
čierna

Kožená pracovná obuv ALFALOW COOL ORANGE SB

16.79 s DPH
čierna

Kožená pracovná obuv ALFALOW COOL RED SB

16.79 s DPH
čierna

Bezpečnostná obuv pracovná ALFALOW S1P

17.39 s DPH
čierna

Bezpečnostná obuv ALFA S1P

17.39 s DPH
čierna

Pracovná obuv bez oceľovej špice DELTALOW OB

17.69 s DPH
šedá heather

Pracovná obuv bezpečnostná DELTALOW SB

17.69 s DPH
šedá heather

Kožené pracovné sandále ALFASAN COOL RED SB

17.99 s DPH
čierna

Pracovné sandále ALFASAN S1

17.99 s DPH

Kožené pracovné sandále ALFASAN COOL BLUE SB

17.99 s DPH
čierna

Kožené pracovné sandále ALFASAN COOL ORANGE SB

17.99 s DPH
čierna

Pracovná obuv bez oceľovej špice GAMA OB

18.19 s DPH
čierna

Pracovná obuv bez oceľovej špice BETALOW OB

18.59 s DPH
čierna

Pracovná obuv bezpečnostná ALFALOW S3

18.89 s DPH
čierna

Pracovná obuv bez oceľovej špice ZETALOW OB

18.89 s DPH
hnedá

Pracovné sandále ALFASAN S1P

19.39 s DPH
čierna

Praktická obuv ALFA S3

19.39 s DPH
čierna

Pracovná obuv bezpečnostná DELTALOW S1

19.39 s DPH
šedá heather

Pracovné sandále bez oceľovej špice DELTASAN OB

19.39 s DPH
šedá heather

Pracovná obuv bezpečnostná ZETALOW S1

19.39 s DPH
hnedá

Pracovné sandále bez oceľovej špice ZETASAN OB

19.39 s DPH
hnedá

Kožená pracovná obuv ALFA COOL RED S3

19.79 s DPH
čierna

Kožená pracovná obuv ALFA COOL ORANGE S3

19.79 s DPH
čierna

Kožená pracovná obuv ALFA COOL BLUE S3

19.79 s DPH
čierna

Pracovná obuv BETA OB

19.99 s DPH
čierna

Pracovná obuv PIRAT S1 kotníková

19.99 s DPH
šedá heather

Pracovná obuv bezpečnostná DELTALOW S1P

19.99 s DPH
šedá heather

Pracovné sandále bezpečnostné DELTASAN SB

19.99 s DPH
šedá heather
354044
Bezpečnostný návlek na obuv pre návštevníkov AGE
Zavrieť

Bezpečnostný návlek na obuv pre návštevníkov AGE

19.99 s DPH
čierna

Pracovná obuv bez oceľovej špice DELTALOW BLACK OB

19.99 s DPH
čierna

Pracovná obuv bez oceľovej špice DELTA OB

19.99 s DPH
šedá heather

Tenisková pracovná obuv SNEAKER SB

20.39 s DPH
šedá heather

Pracovná obuv bezpečnostná DELTALOW BLACK S1

20.39 s DPH
čierna