Zobraziť celý popis ... Skryť celý popis ...

Kvalitná pracovná obuv je nevyhnutnou súčasťou výbavy pri rôznych profesiách. Či už hľadáte pracovnú obuv do kancelárie na pohodlné nosenie, alebo špeciálnu pracovnú obuv pre prácu v nebezpečnom prostredí, z našej ponuky si určite vyberiete. Aby sme vám výber pracovnej obuvi čo najviac uľahčili, pripravili sme pre vás niekoľko praktických tipov, ako postupovať.

Prečo sa oplatí mať pracovnú obuv?

Prísť do práce v obyčajnej vychádzkovej obuvi nie je vôbec dobrý nápad, a to ani vtedy, ak nevykonávate nebezpečné povolanie. Únava, bolesti, stres ale aj vyššie riziko pracovného úrazu. To všetko môže byť dôsledkom výberu nesprávneho typu obuvi pre vašu prácu.

Našou prioritou je, aby ste mali obuv, na ktorú sa pri výkone vašej profesie môžete naplno spoľahnúť. Správna pracovná obuv, či už ide o topánky, poltopánky, sandále alebo čižmy, je prispôsobená na konkrétny typ pracovnej činnosti tak, aby eliminovala riziko pracovného úrazu. Počas nosenia vám zároveň zabezpečí adekvátne pohodlie, a to aj vtedy, keď „na nohách“ trávite v práci dlhé hodiny.

Pracovná obuv podľa platných noriem

Pracovná obuv sa od tej bežnej vychádzkovej odlišuje spôsobom výroby. Kladie sa pri nej veľký dôraz na kvalitu použitých materiálov, pevnosť švov, tvarovanie ale aj použitie ďalších prvkov, ktoré pri bežnej vychádzkovej obuvi ani nenájdete.

Všetky tieto súčasti pracovnej obuvi sú prispôsobené tomu, aby ste aj pri používaní v náročných pracovných podmienkach mali pocit bezpečia, pohodlia a zároveň, aby obuv spĺňala príslušné normy. Tou najdôležitejšou je norma STN EN20345, ktorá definuje viacero kategórií pracovnej obuvi podľa konkrétnych kritérií, akými sú napríklad odolnosť voči vode, odolnosť podošvy, vystuženie špičky, prípadne antistatické vlastnosti.

Ako si vybrať obuv do práce?

V práci trávia mnohí z nás podstatnú časť dňa a preto sa výber pracovnej obuvi určite neoplatí zanedbať. Výberom vhodnej obuvi sa vyhnete mnohým problémom, ktoré by vás mohli v budúcnosti potrápiť, a to predovšetkým v podobe bolestí chodidiel, kolien či chrbta. Počas vášho pracovného výkonu by ste sa teda v pracovných topánkach mali cítiť nielen bezpečne, ale aj komfortne, aby vaše nohy neboli namáhané viac, ako je nevyhnutné.

Vybrať si jeden univerzálny typ pracovnej obuvi pre všetky profesie prakticky nie je možné. Základnou otázkou, na ktorú by ste mali poznať jasnú odpoveď je, akú pracovnú činnosť budete vykonávať a v akom prostredí.

Do tretice si zodpovedajte otázku, čo od pracovnej obuvi očakávate. Je to predovšetkým bezpečnosť, štýlový vzhľad alebo je u vás na prvom mieste komfort nosenia? Podľa typu práce, prostredia a vašich priorít už bude samotný výber pracovnej obuvi veľmi jednoduchý. Príklady rozhodne netreba hľadať ďaleko. Pre človeka pracujúceho v bežnej kancelárii bude prioritou najmä komfort, lekári a zdravotné sestry zas určite ocenia ortopedickú pracovnú obuv a pri prácach vonku na stavbe je zas vhodné uprednostniť pracovnú obuv zo spevnených materiálov s vode odolnou úpravou.

Pracovná obuv do vonkajšieho prostredia

Pri pracovnej obuvi, ktorú plánujete používať vo vonkajšom prostredí by vás mala zaujímať predovšetkým jej odolnosť voči poveternostným vplyvom. Dážď, sneh ani iné výčiny počasia vás pri práci vonku vôbec nemusia obmedzovať, ak stavíte na kvalitnú pracovnú obuv. Topánky z tejto kategórie sa preto vyznačujú odolnými vonkajšími materiálmi, ako je napríklad hrubá textília, polyuretán či koža so špeciálnou povrchovou úpravou. V prípade zimnej pracovnej obuvi je ešte veľmi užitočné, ak je zateplená.

Pracovnú bezpečnostnú obuv si môžete vybrať prakticky do každého ročného obdobia. Kým v zime vám perfektne poslúžia pracovné čižmy, prípadne pracovná holeňová obuv, počas leta je lepšie uprednostniť skôr pracovnú členkovú obuv alebo rovno pracovné sandále. Ak zase pracujete v prírodnom prostredí výbornou voľbou bude pre vás trekingová pracovná obuv.

Obuv do práce vo vnútri

Máte prácu vo vnútornom prostredí a tak vás mrazy, vietor ani iné prejavy počasia nemusia vôbec trápiť? Tak potom je určite lepšie uprednostniť pracovnú obuv vyhotovenú z ľahších materiálov. Siahnuť môžete napríklad po pracovných teniskách alebo pracovných poltopánkach, ktoré na jednej strane chránia, no na druhej sú veľmi ľahké a tak sa vám budú pohodlne nosiť.

Pre všetkých, ktorí počas práce nachodia doslova kilometre, alebo musia dlho stáť na nohách, bude tou najlepšou voľbou ortopedická pracovná obuv so špeciálnym tvarovaním. Takáto pracovná obuv má rôzne podoby, od sandálov, cez papuče až po veľmi obľúbené dreváky. Za používanie ortopedickej obuvi sa vám poďakujú nielen vaše nohy, ale aj chrbtica.

Pracovná obuv do špeciálnych a nebezpečných podmienok

Nezabudli sme ani na pracovnú obuv do špeciálnych podmienok. Obuv pre vojakov a poľovníkov je stavaná tak, aby zvládla aj tie najnáročnejšie podmienky. Vaša noha zostane v suchu, aj keby ste prechádzali cez potok, blato a iné prírodné nástrahy. Aby bolo pre vás nosenie poľovníckej a vojenskej obuvi ešte pohodlnejšie, nezabudnite ani na rôzne vložky do topánok.

Medzi špeciality našej ponuky patrí bezpochyby aj obuv pre zváračov, ktorá sa vyznačuje zosilnenou špicou, antistatickým vyhotovením a mimoriadnou odolnosťou voči vonkajším vplyvom. Zváračská obuv spĺňa požiadavky noriem EN20345 a EN20344

Nezabudnite ani na doplnky

Ak nechcete naozaj nič nechať na náhodu, určite neprehliadnite ani doplnky k pracovnej obuvi, kde si môžete vybrať extra pohodlné pracovné ponožky, chrániče na kolená a rôzne vložky do pracovných topánok. Aby vám topánky dlho slúžili, nepodceňujte ich starostlivosť a údržbu. Je preto ich ošetrovať špeciálnymi prípravkami na dané typy materiálov, aby si zachovali svoje vlastnosti počas celej sezóny. Je dôležité nosiť pracovnú obuv počas pracovného času. Aby si materiál topánok oddýchol od vyvíjaného tlaku počas namáhavej pracovnej zmeny, nezabudnite ich nosiť len v práci.

Najpredávanejší tovar
Pracovná obuv bez oceľovej špice ALFA OB

Pracovná obuv bez oceľovej špice ALFA OB

Pracovná obuv bez oceľovej špice ALFA OBNormy: EN20347, EN20344Materiál:Zvršok z hovädzej kožePodrážka z dvojitého polyuretánuVlastnosti:– Protišmyková podrážka– Odolná proti olejom– Podšívka typu Cambrelle ktorá dobre pohlcuje…
13.19 s DPH
Zimná pracovná obuv ALFAWIN LB OB

Zimná pracovná obuv ALFAWIN LB OB

Zimná pracovná obuv ALFAWIN LB OBNormy: EN ISO 20347:2012Materiál:Zvršok z kvalitnej hovädzej kožePodrážka z polyuretánuVlastnosti:Zateplenie kožúškomVyberateľná zateplená vložkaProtišmyková podrážka odolná voči olejomDve hustoty polyuretánu zabezpečujú,…
19.99 s DPH
Pracovná obuv bez oceľovej špice ALFAWIN OB

Pracovná obuv bez oceľovej špice ALFAWIN OB

Pracovná obuv bez oceľovej špice ALFAWIN OBNormy: EN20344, EN20347Materiál:Zvršok z kvalitnej hovädzej kožePodrážka vyrobená z dvojitého polyuretánuVlastnosti:– Protišmyková podrážka– Odolná proti olejom– Zateplenie kožúškom- Vyberateľná…
17.39 s DPH

Bezpečnostná obuv BETA LOW S3

19.99 s DPH
čierna

Zimná pracovná obuv BETA HIGH S3

33.19 s DPH
čierna

Pracovná obuv BETA BLUE LOW S1P

34.39 s DPH
modrá navy

Členková vojenská obuv Texar® STINGER 3/4

47.99 s DPH
hnedá

Bezpečnostná pracovná obuv BETA PERFILOW S1P

19.99 s DPH
šedá charcoal

Bezpečnostná obuv pracovná BETA COMPOSITE LOW S3

29.59 s DPH
čierna

Pracovné sandále BETA SAN S1P

19.99 s DPH
čierna

Bezpečnostná pracovná obuv BETA S1P

19.99 s DPH
čierna

Pracovné ponožky SKL® Skin-Life®

5.59 s DPH
čierna

Pracovná obuv HELIOS SB

17.59 s DPH
čierna

Pracovná obuv bezpečnostná DELTALOW S1

13.79 s DPH
šedá heather

Pracovná obuv bezpečnostná DELTALOW S1P

14.59 s DPH
šedá heather

Pracovná obuv bezpečnostná DELTALOW SB

13.99 s DPH
šedá heather

Pracovné sandále bez oceľovej špice DELTASAN OB

14.99 s DPH
šedá heather

Dámska športová obuv tenisky LETTA

11.99 s DPH
šedá heather

Športová obuv tenisky BLAKE RUN

11.99 s DPH
čierna

Pracovná obuv bezpečnostná DRAGON® TITAN BLUE S3

23.99 s DPH
čierna

Pracovná obuv bezpečnostná DRAGON® TITAN BLUE LOW S3

23.59 s DPH
čierna

Pracovná obuv bezpečnostná DRAGON® TITAN LOW S3

23.59 s DPH
čierna

Dámska športová obuv tenisky VELMA

12.79 s DPH
čierna

Pracovná obuv bez oceľovej špice ALFALOW OB

11.99 s DPH
čierna

Pracovná obuv bez oceľovej špice ALFASAN OB

11.99 s DPH
čierna

Dámska športová obuv tenisky SOFFI BLACK

12.79 s DPH
čierna

Dámska športová obuv tenisky SOFFI NAVY

12.79 s DPH
modrá navy

Športová obuv tenisky FAST RUN

13.99 s DPH
šedá charcoal

Pracovná obuv bez oceľovej špice DELTALOW OB

13.19 s DPH
šedá heather

Pracovné sandále bezpečnostné DELTALOW SB

18.19 s DPH
šedá heather

Pracovné sandále bezpečnostné DELTALOW S1P

19.39 s DPH
šedá heather

Športová obuv tenisky ZAGER NAVY

15.19 s DPH
modrá navy

Športová obuv tenisky BARISTA BLACK

15.19 s DPH
čierna

Pracovné sandále bezpečnostné DELTALOW S1

18.59 s DPH
šedá heather

Športová obuv tenisky ZAGER BLACK

15.19 s DPH
čierna

Pracovná obuv bez oceľovej špice FOXI OB

13.19 s DPH
čierna

Pracovné čižmy antibakteriálne TERMINATOR OB

12.79 s DPH
zelená bottle

Pracovné kožené kotníkové čížmy ALFAWELD S1

22.39 s DPH
čierna

Pracovná obuv bez oceľovej špice ALFA OB

13.19 s DPH
čierna

Pracovná tenisková obuv MINERVA FUN OB

29.99 s DPH
čierna

Pracovná obuv bezpečnostná DRAGON® TITAN S3

27.19 s DPH
čierna

Pracovná obuv členková bezpečnostná FOXI SB

13.99 s DPH
čierna

Pracovná obuv ALFA SB bezpečnostná

13.99 s DPH
čierna

Pracovná obuv MINERVA MAGNUM LOW OB

35.99 s DPH
Červená

Pracovné čižmy COMFORT LOW

7.99 s DPH
čierna

Pracovná obuv MINERVA BLUE OB

24.79 s DPH
modrá navy

Pracovná obuv MINERVA SAN ROAD S1

27.19 s DPH
čierna

Pracovná obuv HELIOS LOW SB

24.79 s DPH
čierna

Pracovná obuv MINERVA SAN BLACK S1

26.69 s DPH
čierna

Dámska bezpečnostná obuv MINERVA PINK S1

27.77 s DPH
čierna

Priedušná bezpečnostná obuv MINERVA OCEAN S1

24.79 s DPH
modrá royal