Zobraziť celý popis ... Skryť celý popis ...

Pracovné rukavice sú nevyhnutnou súčasťou výbavy každého, kto sa nebojí manuálnej práce a zároveň mu nie je ľahostajná bezpečnosť. Rukavice sú základnou ochrannou pomôckou pre práce v rôznych odvetviach, od potravinárstva cez zdravotníctvo až po ťažký priemysel. Zistite, ako si vybrať tie správne pracovné rukavice, na čo sú jednotlivé typy rukavíc určené a prečo by ste mali samotný výber rukavíc vždy starostlivo zvážiť.

Vaše ruky si pri práci zaslúžia maximálnu ochranu a tým najlepším riešením je výber kvalitných pracovných rukavíc. Správne zvolené rukavice sa počas práce doslova stanú vašou druhou kožou. Vašim rukám zabezpečia ochranu, ktorú si zaslúžia a to bez toho, aby ste sa museli akokoľvek obmedzovať či poľavovať z vašich nárokov na komfort. Pracovné rukavice si môžete vyberať nielen podľa materiálu, ale aj špecifických vlastností, ktoré ich predurčujú na konkrétne pracovné činnosti.

Ako si vybrať pracovné rukavice?

Aby sa vám s rukavicami pohodlne pracovalo hoci aj celý deň, je nevyhnutné vybrať si správnu veľkosť. Ešte pred výberom rukavíc si preto krajčírskym metrom odmerajte obvod dlane a dĺžku dlane od zápästia až po koniec prostredníka. Podľa tabuľky veľkostí si následne ľahko môžete vybrať konkrétnu veľkosť rukavíc. Čím lepšie budú pracovné rukavice vašim rukám sedieť, tým pohodlnejšie bude ich používanie a zároveň budú precízne aj výsledky vašej práce.

Pri výbere rukavíc je ďalej potrebné vziať do úvahy, s akými predmetmi prídete do kontaktu a tiež, aké vlastnosti od rukavíc očakávate. Podľa toho si už budete vedieť ľahko vybrať materiál a funkčné doplnky pracovných rukavíc. Ak pri práci dochádzate do styku s tupými predmetmi, svoju funkciu splnia aj obyčajné pracovné rukavice z PVC alebo latexu, prípadne rukavice s nitrilovou vrstvou.

Pracovné rukavice s protiporéznou ochranou, prípadne pracovné rukavice odolné voči teplu sú zas určené do náročnejších podmienok, kde narábate s extrémne horúcimi alebo naopak extrémne studenými, či ostrými predmetmi. Na výrobu týchto rukavíc sa používa spravidla kevlar alebo tepluodolné vlákna. Protiporézne pracovné rukavice sú perfektnou voľbou nielen pri práci s ostrými nástrojmi, ale aj sklom, plechmi a rúrami.

Pre určité pracovné činnosti boli vyvinuté aj špeciálne rukavice, ktoré reflektujú príslušné normy. Ide predovšetkým o ochranné rukavice pre zváračov, rukavice pre kontakt s chemikáliami, prípadne špeciálne antivibračné pracovné rukavice. Aby ste si mohli urobiť ešte lepší prehľad, pripravili sme pre vás bližší prehľad najžiadanejších druhov pracovných rukavíc.

Jednorazové pracovné rukavice

Jednorazové rukavice sú využívané v celom rade profesií. Väčšina si ich zrejme spája so zdravotníctvom či potravinárstvom. Svojou cenou a balením sú jednorazové pracovné rukavice dostupnou voľbou všade tam, kde potrebujete zabezpečiť základnú ochranu rúk a predmetov. Vybrať si môžete spomedzi rôznych materiálov, snáď v najväčšej miere je zastúpený latex a nitril.

Jednorazové pracovné rukavice u nás nájdete v pudrovanom aj nepudrovanom prevedení. Pudrovanie uľahčuje nasadzovanie rukavice, kdežto nepudrované rukavice sú ideálne vtedy, ak potrebujete zabrániť akejkoľvek kontaminácii. Tieto ochranné prostriedky sú dostupné aj ako chirurgické rukavice, prípadne siahnuť môžete aj po ochranných rukávnikoch.

Protiporézne pracovné rukavice

Ako už z názvu vyplýva, protiporézne pracovné rukavice sú vyrobené z materiálov odolných voči prerezaniu a ostrým predmetom. Okrem toho sú veľmi odolné voči oderu a pretrhnutiu. Vybrané modely protiporéznych rukavíc sú vybavené nitrilovou vrstvou zabezpečujúcou odolnosťou voči mastnote, olejom a tukom.

Výbornú ochranu pred prerezaním ponúkajú aj oceľové protiporézne rukavice, ktoré sú vhodné predovšetkým pre mäsiarov, pri spracovaní kože, plastov a rezaní rôznych materiálov.

Antivibračné pracovné rukavice

Pracovné rukavice chrániace pri menších nárazoch a vibráciách sú vybavené mäkkou plastovou vrstvou TPR so špeciálnou štruktúrou. Takto upravené rukavice ochránia vaše ruky pred nárazmi a vibráciami, vďaka čomu si antivibračné rukavice nachádzajú svoje uplatnenie predovšetkým v stavebníctve a rôznych oblastiach priemyslu. Využívajú sa pri práci s utláčadlami, motorovými pílami a inými vibrujúcimi zariadeniami.

Okrem svojich antivibračných vlastností sa tieto rukavice môžu pochváliť aj veľmi vysokou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu.

Textilné, kožené a kombinované pracovné rukavice

Textilné pracovné rukavice sú tradičnou voľbou pre všetky jednoduchšie práce, napríklad na záhrade, prípadne pri iných domácich prácach. Výhodou textilných pracovných rukavíc je nielen ich cena a nízka hmotnosť, ale aj zachovanie maximálnej citlivosti prstov. Venovať sa v nich tak môžete aj práci, ktorá si vyžaduje jemnú motoriku.

Kombinované pracovné rukavice zasa pozostávajú z viacerých materiálov, čo je praktické najmä z pohľadu životnosti a úžitkových vlastností. Bežné textilné rukavice môžu byť týmto spôsobom doplnené o nitrilovú vrstvu, prípadne koženú vrstvu zabezpečujúcu väčšiu pevnosť rukavice. Týmto spôsobom sú taktiež viac chránené exponované miesta na rukavici.

V našej ponuke nemôžu chýbať ani celokožené rukavice, na tento účel sa najčastejšie využíva hovädzia koža. Svoje uplatnenie si kožené pracovné rukavice nachádzajú pri rôznych mechanických prácach na stavbách alebo v priemysle.

Zváračské a dielektrické pracovné rukavice

Pracovné rukavice na zváranie v našej ponuke prirodzene nemôžu chýbať. Sú vyrobené z kvalitnej hovädzej kože a umožňujú vám presný a pevný stisk. Sú veľmi odolné voči oderu a zvnútra sú podšité pre ešte väčšie pohodlie počas práce. Zváračské rukavice sú o niečo dlhšie ako bežné pracovné rukavice a to z dôvodu, aby zasahovali až za zápästie. Vyberte si spomedzi rukavíc certifikovaných pre zváranie.

Zabudnúť nesmieme ani na špeciálne izolačné rukavice, ktoré sú zárukou ochrany rúk pred zásahom elektrickým prúdom. Dielektrické rukavice sa vyrábajú zo špeciálne upravenej gumy alebo kože, vďaka čomu veľmi dobre izolujú. Tieto rukavice by mali byť súčasťou výbavy každého profesionálneho elektrikára.

Najpredávanejší tovar
Máčané pracovné rukavice REPO OX BLACK

Máčané pracovné rukavice REPO OX BLACK

Máčané pracovné rukavice REPO OX BLACK norma: EN420 Ochranné rukavice z polyesteru, potiahnuté polyuretánom.Odolné proti opotrebeniu Poskytujú vynikajúci obratnosť a cit Vykazujú veľmi vysoký…
0.41 s DPH
Pracovné rukavice ochranné biele REPO OX

Pracovné rukavice ochranné biele REPO OX

Pracovné rukavice ochranné biele REPO OX norma: EN420 Ochranné rukavice z polyesteru, potiahnuté polyuretánom. odolné proti opotrebeniu Poskytujú vynikajúci obratnosť a cit Vykazujú veľmi…
0.38 s DPH
Pracovné rukavice nitrilové NITRENI OX BLACK

Pracovné rukavice nitrilové NITRENI OX BLACK

Pracovné rukavice nitrilové NITRENI OX BLACKnormy: EN420 Ochranné rukavice vyrobené z polyesteru, potiahnuté nitrilom.zakončené s lemomvykazujú veľmi vysokú pružnosť a dokonale sedia na rukeposkytujú…
0.48 s DPH

Jednorázové chirurgické pracovné rukavice 100ks LATEX 22

7.99 s DPH
biela

Jednorázové pracovné rukavice FOLIA 100ks

0.59 s DPH
biela

Pracovné rukavice HOBY HIVIS

2.99 s DPH
oranžová
žltá

Latexové pracovné rukavice MARCA® AMARILLO

0.26 s DPH
žltá

Pracovné rukavice latexové STARLING

0.24 s DPH
žltá

Jednorázové latexové rukavice 100ks MERCATOR LATEX púdrované

11.59 s DPH
biela

Pracovné rukavice ORIN WINTER

3.59 s DPH
oranžová

Latexové pracovné rukavice MARCA® AZUL

0.43 s DPH
modrá royal

Nitrilové pracovné rukavice MARCA® VERDE

0.59 s DPH
zelená kelly

Kvalitné pracovné rukavice NITRENI GNT RED

0.41 s DPH
Červená

Jednorázové chirurgické rukavice 100ks VINYL BLUE púdrované

7.19 s DPH
modrá light

Jednorázové chirurgické rukavice VINYL CLEAR 100 ks

7.19 s DPH
biela

Jednorázové pracovné rukavice 100ks PE

0.74 s DPH
biela
modrá royal

Pracovné rukavice MIC WIN ORANGE

5.59 s DPH
oranžová

Pracovné rukavice TOP BLUE

1.99 s DPH
modrá navy

Pracovné rukavice z kozinky INPAK

2.39 s DPH
modrá navy

Jednorázové Vinylové rukavice 100ks MERCATOR púdrované

8.39 s DPH
biela

Bavlnené pracovné rukavice COTTON OX

0.34 s DPH
biela

Gumené rukavice pracovné PVC 40 cm

1.99 s DPH
Červená

Kožené pracovné rukavice CAMEL

2.39 s DPH
hnedá tmavá

Pracovné rukavice z kozinky MASTER RED

2.78 s DPH
Červená

Pracovné rukavice PVC 60 cm

4.79 s DPH
Červená

Ochranné rukavice máčané REPO WHITE GNT

0.40 s DPH
biela

Jednorázové Vinylové rukavice 100ks MERCATOR nepúdrované

9.59 s DPH
biela

Kombinované kožené pracovné rukavice ELTINO POWER

1.74 s DPH
žltá

Pracovné kombinované rukavice UNICORN veľkosť 4 až 12

2.09 s DPH
zelená kelly

Pracovné rukavice nitrilové XERONIT BLUE

0.79 s DPH
modrá royal

Pracovné rukavice nitrilové XERONIT ORANGE

0.79 s DPH
oranžová

Pracovné rukavice na zváranie MELY

2.99 s DPH
šedá heather

Pracovné ochranné rukavice REPO BLACK GNT

0.42 s DPH
čierna

Latexové rukavice FLUO OX YELLOW

0.55 s DPH
žltá

Latexové rukavice FLUO OX ORANGE

0.55 s DPH
oranžová

Latexové rukavice DUCK OX 9

0.28 s DPH
Červená
modrá royal

Pracovné rukavice máčané v dvojitom penovom latexe BLUE OX

0.67 s DPH
modrá royal

Máčané zimné rukavice WINUA

0.83 s DPH
oranžová

Pracovné zváračské rukavice MELY HARD

3.59 s DPH
šedá heather

Kožené zimné pracovné rukavice PETY ICE

5.69 s DPH
biela

Pracovné rukavice máčané v latexe SPANDEX OX RED

0.59 s DPH
Červená

Pracovné rukavice máčané v latexe SPANDEX OX NAVY

0.59 s DPH
modrá navy

Pracovné rukavice máčané v latexe SPANDEX OX ORANGE

0.59 s DPH
oranžová

Pracovné rukavice gumené LATEX OX

0.50 s DPH
žltá

Zimné pracovné rukavice HUNK THINSULATE

5.99 s DPH
biela

Nitrilové pracovné rukavice PLUMO OX BLUE

0.47 s DPH
modrá royal

Latexové rukavice RICK OX WHITE

0.53 s DPH
biela

Kombinované pracovné rukavice BONY neo

1.39 s DPH
žltá

Latexové rukavice RICK OX RED

0.53 s DPH
Červená

Latexové rukavice RICK OX BLACK

0.53 s DPH
čierna

Kožené pracovné rukavice SIMY

1.99 s DPH
šedá heather