AKCIA
PRACOVNÉ ODEVY A OBUV AŽ - 40%
Zobraziť celý popis ... Skryť celý popis ...

Počas jarného či jesenného počasia treba počítať s dažďom. Ten dokáže byť pri práci veľmi nepríjemný. Práve pred ním sa ochránite nepremokavým oblečením vhodným do dažďa. Slová ako pracovné oblečenie a nepremokavosť sú si v tejto kategórii veľmi blízke. Čo všetko musí mať pracovné oblečenie do dažďa s reflexnými vlastnosťami?

Oblečenie musí spĺňať jednotlivé normy

V prvom rade treba dbať na to, že počas zrážok vznikajú hmly. Práve tento faktor znižuje viditeľnosť a preto vás musí byť dostatočne vidieť. Treba však uprieť pozornosť na normy, ktoré musí toto oblečenie spĺňať, a to konkrétne EN ISO 20471/2013 (poprípade EN 471+A1/2007 alebo staršia norma EN 471/2003 – obe sú stále platné). Každá trieda reflexných pracovných odevov určuje, v akom prostredí je vhodné ich nosiť. Taktiež majú zadefinovanú požadovanú plochu reflexných prvkov, ich počet a rozmiestenie na oblečení.

Vhodný materiál

Ideálnymi materiálmi do dažďa určite odporúčame polyester a polyuretán. Ich hlavnou úlohou je zabrániť vode preniknúť cez materiál. Elasticita je dôležitá čo sa týka pohybu. Vysoká pevnosť materiálu vám zaručí odolnosť voči oderu a roztrhaniu. Mnoho modelov má rôzne potery zo syntetických látok, ktoré dodatočne chránia odev pred vlhkosťou a vodou.

Polyester je materiál vyrobený z ropy. Má za úlohu odpudiť vodu a mikroorganizmy. Vďaka tomu, že nie je veľmi priedušný, s vhodnou tepelnou vrstvou pod bundou izoluje teplo počas chladných pracovných dní.

Dôležité sú farby materiálu

Treba dbať na to, aby vás za daždivého počasia bolo vidieť. Preto musí mať odev žiarivú farbu. Typické sú žltá alebo oranžová. Tie vám dodajú dostatočnú viditeľnosť počas dňa. Reflexné prvky sú dôležité počas tmy. Retroreflexné pásy na odeve sú rovnomerne rozmiestnené na rukávoch, páse, stehnách či lýtkach. Tento materiál má počas denného svetla šedú až striebornú farbu. V tme je najviac viditeľná priamym žiarením naň. Svetlo totiž odrazí a stane sa tak výrazne svietivým.

Odporúčania

Pracovný pršiplášť FEUER je ideálnym odevom do daždivého počasia. Je zo 100%-ného PES materiálu z polyuretánovým povlakom. Má podlepené švy, ktoré zabraňujú vode prejsť pod látku. Špeciálny strih na zadnej strane zabezpečuje prúdenie vzduchu bez rizika vniknutiu vody. Bunda je v súlade s normami EN471, EN343 a EN340.

Pracovný komplet do dažďa TERO ORANGE vo výraznej oranžovej farbe je z väčšej časti polyuretánový s polyesterovými vláknami. Vďaka vysokej kvalite, pružnosti a pevnosti je tento set odolný voči oderu či roztrhaniu. Dostatočnú priedušnosť zabezpečuje ventilácia na chrbte a v podpazuší. Kapucňu zabudovanú v golieri možno stiahnuť v prípade veterného počasia. Na ideálnu šírku možno stiahnuť aj rukávy, pás či nohavice v oblasti členkov.

Najpredávanejší tovar
Reflexný komplet pršiplášť do dažďa RAINER

Reflexný komplet pršiplášť do dažďa RAINER

 Reflexný komplet pršiplášť do dažďa RAINER 30% PVC, 70% polyesterSada zabalená v sáčkuReflexné pruh na hrudi a chrbáte a noháchPodlepené švy poskytujú dodatočnú ochranu…
14.59 s DPH
Reflexný plášť do dažďa NERYL HIVIS

Reflexný plášť do dažďa NERYL HIVIS

 Reflexný plášť do dažďa NERYL HIVIS Vysoko kvalitný plášt elastický materiál s vysokou pevnosťou fluorescenčný materiál reflexné pruhy 65% polyuretán 35% PES Hrúbka 0,50 mm…
31.79 s DPH
Nohavice do dažďa VIZWELL JK07

Nohavice do dažďa VIZWELL JK07

Nohavice do dažďa VIZWELL JK07 EN 343 vodeodolnosť a paropriepustnosť trieda  3-2.- Vyrobené z materiálu: 100% polyester Oxford 300D povrstvené polyuretánom- Elastický sťahovač v páse-…
10.67 s DPH
odevy-help2
Poradíme vám s výberom?
+421 522 220 777

Reflexný komplet do dažďa TERO HIVIS DUO

44.99 s DPH
žltá

Reflexné nohavice do dažďa FEUER

18.89 s DPH
oranžová
žltá

Pracovný pršiplášť FEUER

30.29 s DPH
oranžová
žltá

Reflexný komplet pršiplášť do dažďa RAINER

14.59 s DPH
modrá navy
oranžová
žltá

Pracovný komplet do dažďa TERO FLUO

36.89 s DPH
žltá

Pracovný komplet do dažďa TERO ORANGE

36.89 s DPH
oranžová

Reflexný plášť do dažďa NERYL HIVIS

31.79 s DPH
oranžová

Nohavice do dažďa VIZWELL JK07

10.67 s DPH
modrá navy

Reflexné nepremokavé nohavice VIZWELL JK07

10.67 s DPH
oranžová
žltá

Reflexný komplet do dažďa TERO HIVIS

44.99 s DPH
Červená
oranžová
žltá

Reflexný pršiplášť do dažďa VIZWELL JK67

35.96 s DPH
oranžová
žltá

Reflexný komplet do dažďa TERO HIVIS BLUE

44.99 s DPH
oranžová
žltá