Zobraziť celý popis ... Skryť celý popis ...

Vznik flanelu sa datuje do obdobia 16. – 17. storočia. Za ten čas si ho obľúbili vojaci počas prvej a druhej svetovej vojny a tento trend sa rozmohol všade do sveta. Stále však platí, že flanelové košele sú zaužívané medzi pracovníkmi, aj keď ich často vídame aj v kategóriách na bežné nosenie. Suché a chladné jesenné mesiace sú ideálne pre prácu v zateplenej flanelovej košeli. V jej mäkkom materiáli sa budete cítiť pohodlne a v teple. Aké sú jej ďalšie výhody? Čítajte ďalej a dozviete sa viac o výhodách jej zloženia a funkčnosti.
Materiál
Flanel sa vyrába zo 100%-nej bavlny, preto poskytuje vysokú hrejivosť a izoláciu tepla. Tento jemný materiál pri práci neškriabe a nepichá, preto sú košele z nej pohodlné a zároveň pevné a odolné voči oderu. Veľmi ľahko sa udržiavajú, nakoľko sa nemusia ani žehliť. Výhodou bavlny je, že ak napáchne z okolia, alebo sa v ňom spotíte, zápach zmizne skôr ako zo syntetického materiálu. Je to aj preto, že bavlna „dýcha“, na rozdiel od umelých materiálov. Je dôležité si prečítať návod na pranie a ošetrovanie každej flanelovej košele, môžu sa jemne líšiť. Dôkladnou starostlivosťou predídete zníženiu jej životnosti. Ikonická farba pre flanelové košele je červená v károvanom vzore. Dnes však nájdete rôzne farebné kombinácie od výmyslu sveta.
Zateplenie
Košele z našej ponuky sú zateplené 100%-ným polyesterom. Polyester je umelý materiál vyrobený z ropy. Vďaka jeho syntetickým vlastnostiam je nepriedušný, preto sú košele z tohto materiálu skvelé aj do veterných podmienok. Medzi vnútornou polyesterovou vrstvou a vonkajšou bavlnenou vrstvou je takzvaná izolačná vrstva. Tá dodáva košeli hrúbku a tepelnú izoláciu. Pokiaľ ale hľadáte nejakú bez zateplenia, určite si prezrite našu ponuku tenších flanelových košieľ s rôznymi strihmi a farebnými prevedeniami.
Odporúčania
Pracovná košeľa WARM s dlhým rukávom vás už podľa názvu udrží v teple. Má mäkkú vonkajšiu vrstvu zo 100% bavlny a polyesterové zateplenie spolu s izolačnou vrstvou. Má zapínanie na gombíky, čo vytvára vzhľad pravej flanelovej košele. Ikonický károvaný vzor je na tejto košeli v červeno-modrom prevedení.

Červeno-čierna zateplená flanelová košeľa HOOD s dlhým rukávom má hrubšiu bavlnenú vrchnú vrstvu a výborné zateplenie zo 100%-ného polyesteru. Zapínanie na klasické gombíky vytvárajú vzhľad klasickej košele. Má kapucňu, ktorú v prípade slnečného počasia môžete ľahko odopnúť. Štyri funkčné vrecká môžete použiť na odloženie menšieho náradia – dve v oblasti pása a dve na hrudi. Je ideálna na suché jesenné dni, kedy vás udrží v teple a pohodlí.

Najpredávanejší tovar
Zateplená flanelová košeľa HOOD

Zateplená flanelová košeľa HOOD

Zateplená flanelová košeľa HOODNormy: EN340Materiál:Vrchný materiál  100% bavlna  130 g / m2Zateplenie  100% polyester 120 g / m2Vlastnosti:- Zapínanie na gombíky- Odnímateľná fleecová kapucňa-…
29.99 s DPH
Pracovná košeľa WARM

Pracovná košeľa WARM

Pracovná košeľa WARMNormy: EN340Materiál:Vrchný materiál  100% bavlna  120 g / m2Zateplenie  100% polyester 80 g / m2Vlastnosti:- Zapínanie na gombíky- 4 vrecká vrátane 2…
24.59 s DPH
Zimná pracovná košeľa SHEEP

Zimná pracovná košeľa SHEEP

Zimná pracovná košeľa SHEEPNormy: EN340Materiál:Vrchný materiál  100% akrylová  priadza  205 g / m2Zateplenie  100% polyester 286 g / m2Vlastnosti:- Zapínanie na gombíky- 4 vrecká…
27.19 s DPH

odevy-help2
Poradíme vám s výberom?
+421 522 220 777