Blog

Prečo potrebujú dámy vlastnú kategóriu pracovného oblečenia?

Ženy sú súčasťou pracovnej sily po stáročia a ich prínos pre ekonomiku nemožno ignorovať. Pretrvávajúcim problémom je však nedostatok vhodných pracovných odevov určených špeciálne pre ženy. Ženy sa príliš dlho museli uspokojiť s nepadnúcim a nepohodlným oblečením, ktoré môže nielen brzdiť ich výkon, ale aj podkopávať ich sebavedomie.

To viedlo k vzniku novej kategórie pracovných odevov špeciálne navrhnutých pre ženy. Táto kategória sa zameriava na jedinečné potreby žien v zamestnaní, vrátane ich tvaru tela, veľkosti a povahy ich práce. Keďže čoraz viac žien vstupuje do oblastí, v ktorých tradične dominujú muži, ako je stavebníctvo, strojárstvo a výroba, je čoraz dôležitejšie mať pracovné oblečenie, ktoré je funkčné aj módne.

Dámske strihy pracovného oblečenia

Čo sa týka pracovného oblečenia, ženy si historicky museli vystačiť s nepadnúcim odevom určeným pre mužov. Toto je pretrvávajúci problém v odvetviach, v ktorých tradične dominujú muži, ako je stavebníctvo, výroba a strojárstvo, kde sa pracovné odevy často navrhujú s ohľadom na mužské telá. V dôsledku toho musia ženy nosiť príliš veľké alebo príliš malé oblečenie, čo môže brániť ich pracovnému výkonu, bezpečnosti a pohodliu.

Veľkostné rozdiely medzi pánskymi a dámskymi pracovnými odevmi môžu byť značné. Pánske oblečenie je vo všeobecnosti navrhnuté so širšími ramenami, užšími bokmi a dlhším trupom, zatiaľ čo dámske oblečenie je navrhnuté so širšími bokmi, užšími ramenami a kratším trupom. Práve preto si dámy môžu vybrať v ponuke dámskych tričiek a mikín, ktoré sú pohodlné a perfektne sadnú.

Rovnakým problémom sú tiež pracovné nohavice, ktoré nie sú prispôsobené pre úzky pás ženy, alebo požadovanú dĺžku či šírku nohavice. V ponuke dámskych pracovných nohavíc si vyberiete správny pracovný odev pre stavebné práce, záhradkárčenie, zdravotné pozície a mnohé ďalšie. Navyše, od pánskych odevov, máme v ponuke aj pohodlné sukne, ktoré sa hodia gastronomickým a hotelierskym pracovným pozíciám.

Dámske veľkosti

Pri strihoch tiež môžeme spomenúť aj veľkosti pracovného oblečenia, ktorý sa výrazne líši medzi oboma pohlaviami.Zatiaľ čo najmenšia pánska veľkosť predstavuje odev ideálny pre muža nižšieho a útlejšieho vzhľadu, pre ženu by táto veľkosť predstavovala stredne veľkú možnosť.

Rozdiely vo veľkostiach medzi mužskými a ženskými pracovnými odevmi môžu mať vážne dôsledky na pracovný výkon a bezpečnosť žien. Nepadnúce oblečenie môže ženám sťažiť voľný pohyb, čo môže byť nebezpečné najmä pri fyzicky náročných zamestnaniach. Navyše, príliš tesné alebo príliš voľné oblečenie môže byť nepohodlné, čo môže ženám sťažiť sústredenie sa na prácu.

V prípade, kedy si vyberáte z unisex modelov, napríklad pracovných tričiek s rovným strihom, nezabudnite skontrolovať výber vašej veľkosti vo veľkostnej tabuľke, ktorá sa nachádza takmer pri všetkých pracovných odevoch.

Veľkosť pracovnej obuvi

Obrovským rozdielom, ktorý sa týka pracovnej obuvi, je rozdiel medzi veľkosťami topánok žien a mužov. Zatiaľ čo priemerná veľkosť nôh u žien je 39, u mužov je to veľkosť 43. Aj napriek tomu má množstvo žien najčastejšie veľkosť od 36 do 38. Tento fakt je veľmi dôležitý na výber pracovných topánok zo strany žien.

Množstvo kvalitných pracovných topánok je smerovaných na stranu mužov a ponúka svoje modely od väčších veľkostí. V závislosti od robustnosti topánky je stereotypom spájať pracovnú obuv s profesiami, ktoré vykonávajú muži. U nás si však dámy prídu na svoje, a to pri dámskej pracovnej obuvi k rôznym typom profesií.

V našej ponuke nájdete množstvo druhov pracovnej obuvi, od športových tenisiek, pracovných sandálov až po zdravotnícku obuv. Množstvo z modelov sú unisex prevedenia, ktoré majú menšie veľkosti, ideálne pre ženy. Okrem iného si na svoje prídete aj vďaka farebným prevedeniam, vďaka ktorým sa výrazne odlíšite od ostatných pracovníkov a vytvoríte si vlastný štýl. Každá žena si zaslúži pracovať v pohodlnom pracovnom oblečení a obuvi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *