Blog

Prečo vybrať kvalitnú pracovnú obuv s oceľovou špicou?

Viacero povolaní kladie dôraz na bezpečnosť. Sem sa radí aj používanie vhodnej pracovnej obuvi. Správna bezpečnostná obuv môže poskytnúť komfort počas celého pracovného dňa.

Niektoré povolania si vyžadujú nosenie pracovnej obuvi s bezpečnostnou – oceľovou špičkou.

Čo je to oceľová špička?

Oceľová špička je oceľová ochrana, ktorá je vložená do konštrukcie pracovnej obuvi. Oceľová špička je navrhnutá tak, aby spĺňala špecifické bezpečnostné požiadavky na ochranu chodidiel. Chráni pred nárazom a stlačením.

Akú ochranu poskytuje oceľová špička?

Oceľové špičky sú vybavené krycou vrstvou. Tá chráni nositeľa pred poranením a kompresiou.

Podľa noriem musia byť ochranné špičky trvalou súčasťou obuvi.

Ako si môžem správne vybrať pracovnú obuv s oceľovou špičkou?

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je určiť, na čo budete topánky používať. Potom by ste sa mali rozhodnúť, kde ich budete nosiť (vonku alebo vnútri, v suchu alebo vo vlhku, v chladnom počasí, alebo v teplejšom). Porovnaním týchto atribútov budete mať prehľad, aký typ obuvi by ste si mali kúpiť.

Ochranné topánky by mali byť vo všeobecnosti rovnakej veľkosti ako bežné topánky. Avšak tvar špičky a výška päty môže ovplyvniť to, ako sa nosia na nohách. Mali by ste zvážiť aj typ činnosti, s ktorou sa budete zaoberať počas nosenia, ako aj sezónu, najmä ak budete nosiť hrubšie ponožky.

Ak nosíte polovičné číslo topánok, povedzme 9½, ale topánky, ktoré chcete kúpiť, sú dostupné len v celej veľkosti, mali by ste si zakúpiť veľkosť 10 a nie veľkosť 9. Ako všeobecné pravidlo je lepšie mať svoje topánky o niečo väčšie, ako príliš malé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *