Blog

Ako sa obuť do chladných pracovných podmienok

Práca v zimných mesiacoch alebo v chladných podmienkach, ako napríklad v skladoch, môže prestavovať nekomfort v podobe zimy a chladu, ktorá takmer vždy prichádza od nôh. Nájsť správnu obuv, ktorá vás udrží v bezpečí a v teple však môže byť náročné. Práve preto sme pre vás zhrnuli to najpodstatnejšie, ako sa obuť do chladných pracovných podmienok.

Začnite od základov

Vy sami musíte vedieť, ako veľmi ste náchylní na zimu. Či už vám stačí dať si vysoké ponožky, alebo potrebujete o niečo vyššiu dávku tepelnej izolácie, nepodceňujte základ, ktorý tvorí izolačnú vrstvu medzi nohami a obuvou. Pracovné ponožky by mali byť pevné, aby odolali nadmernému treniu počas pracovného výkonu po dlhú dobu. Zabudnite preto na lacné a tenké ponožky, ktoré sú behom mesiaca nepoužiteľné kvôli zrednutiu tkaniny či prípadným prederaveniam.

V kategórií pracovných ponožiek ponúkame množstvo druhov ponožiek, či už podľa veľkosti, hrúbky materiálu alebo dĺžky. V zime odporúčame voliť hrubšie materiály, ktoré vaše nohy odbremenia od omrzlín či stuhnutia prstov na nohách. Môžete zvoliť TERMO ponožky z teplej vlny, ktorá zaručuje tepelnú izoláciu a pocit sucha vďaka perfektnej absorpcii potu.

Pracovná obuv – izolácia a ochrana nôh v jednom

Chladné pracovné podmienky môžu byť v suchom aj mokrom prostredí. Práve preto je potrebné dbať na správny výber zimnej obuvi. Do suchej zimy môžeme odporučiť rôzne druhy pracovnej obuvi, ako je členková obuv, poloholeňová obuv alebo zimná zateplená obuv, či už s kompozitnou špicou alebo bez nej. Každý z druhov sa odlišuje najmä výškou obuvi, od členku až pod holeň. Pracovná obuv by mala byť hrubá a pohodlná a mala by spĺňať požiadavky a normy podľa vašej pracovnej činnosti.

Vlhké a chladné pracovné podmienky sú jedny tých z nebezpečnejších. Nachádzate sa v priestoroch kde je zima a zároveň vám môže hroziť nebezpečenstvo pošmyknutia sa. V tomto prípade odporúčame zvoliť rovnaké typy obuvi ako pri suchej obuvi s tým, že by mali spĺňať normu, predpisuje disponovanie protišmykovou podrážkou a vodeodolnou vrchnou vrstvou.

Často používané sú aj gumené čižmy, ktoré sú do mokrých podmienok ako stvorené. Ak sa obávate toho, že vám v takejto pracovnej obuvi bude zima, jednoducho si vyberte vložky do čižiem, ktoré vám vytvoria ideálnu tepelnú vrstvu pre vaše nohy. V našej ponuke však máme aj zateplené gumené čižmy, kde nie je potrebné zvlášť dokupovať zateplené vložky.

V prípade, že obuv nedisponuje odolnosťou voči vode, je možné ich povrch naimpregnovať špeciálnym sprejom, ktorý na povrchu obuvi vytvorí izolačnú vrstvu, cez ktorú voda neprejde. Odporúčame impregnovať všetky typy obuvi, ktoré nemajú vode odolnosť a pri textilnej obuvi dbať najmä na oblasť švov.

Pokiaľ ste si vedomí toho, že pracujete vo veľmi chladných podmienkach a nezaobídete sa bez hrubých ponožiek, prinajhoršom bez dvoch párov ponožiek, odporúčame voliť veľkosť obuvi o jedno číslo väčšie. Ide najmä o to, že obuv nemusí sedieť tak ako by ste chceli, pokiaľ svoju nohu zväčšíte o niekoľko milimetrov pridaním dvoch hrubších vrstiev. Pamätajte, komfort je na prvom mieste.

Funkčné doplnky k obuvi

V rámci doplnkov k obuvi vám môžeme odporučiť jeden hlavný – vložky do obuvi. V našej ponuke nájdete vložky do pracovnej obuvi z filcu, ktoré poskytujú skvelú izolačnú vrstvu v chladných pracovných podmienkach. Okrem iného si môžete vybrať aj termo vložky alebo tvarované vložky, ktoré vám okrem tepla dodajú aj dávku vytúženého komfortu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *