Blog

Ako sa starať o montérky?

Montérky ako hlavná súčasť pracovného odevu sú denne vystavované rozličným druhom špiny – či už sa jedná o rôzne tekutiny, prach alebo farbu. Udržať ich čisté počas práce je prakticky nemožné. Nielen, že kvalitu a životnosť vašich montérok podnecuje množstvo špiny a zdieranie látky počas ich nosenia, ale môže sa o to pričiniť aj ich samotné čistenie. Aby ste predĺžili životnosť vašich montérok, je vhodné riadiť sa určitými aspektmi počas ich čistenia a údržby.

Počas čistenia montérok treba dbať na:

– ostatné druhy oblečenia, s ktorými ich periete
– teplotu, pri ktorej periete
– druh použitých pracích prostriedkov
– spôsob žehlenia
– spôsob úschovy

Ako správne čistiť montérky

Väčšina odevov obsahuje na vnútornej strane malú visačku so všetkými informáciami a pokynmi, ktorými by ste sa mali riadiť pri ich čistení. Tieto visačky obsahujú informácie o tom, na akom stupni sa má oblečenie prať, aké druhy pracích prostriedkov sa pri nich odporúča, prípadne neodporúča, používať alebo či sa môžu sušiť v sušičke.

Pred tým, než svoje montérky vložíte do práčky, sa uistite, že sa v ich vreckách nenachádzajú žiadne predmety, ani zbytky pracovných materiálov. Mimoriadny pozor dávajte aj na zipsy, gombíky a kovové alebo umelé prvky, ktoré môžu byť súčasťou vašich montérok. Oblečenie sa odporúča prať aj žehliť vyvrátene, čím sa zníži možnosť poškodenia materiálu počas prania a žehlenia.

Svoje čisté montérky by ste mali uchovávať na suchom, priestrannom a vzdušnom mieste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *