Blog

Všestranné spôsoby, ako využiť pracovné oblečenie pri vašich koníčkoch

Pracovné oblečenie nemusí slúžiť iba klasickým povolaniam. Všade kde sa pracuje, je pracovné oblečenie vítané. A to platí aj pre netradičné koníčky. Naša ponuka nie je len pre pracovníkov, preto všetci, ktorí radi tvoria alebo vykonávajú voľnočasové činnosti od A po Z, u nás dozaista nájdu všetko pre to, aby boli pri svojom koníčku chránení. Prezrite si zopár inšpirácií pracovných odevov, ktoré by sa vám mohli hodiť.

Pracovné plášte – nielen pre potravinársky a farmaceutický priemysel

Pracovné plášte sú zaužívané ako ochranný pracovný prostriedok pred nečistotami pri pracovných činnostiach v potravinárskom aj farmaceutickom priemysle. Pekári, cukrári ale i lekári, sestričky či laboratórni pracovníci sú často vybavení takýmto plášťom. V rámci hygienických noriem ide o biely plášť, zvyčajne dlhý po stehná či kolená. V širšom ponímaní však môže mať oveľa viac využitia než v klasických pracovných činnostiach.

Zdravotnícke plášte môžu byť skvelým pomocníkom pri maľovaní na plátno či iných kreatívnych činnostiach, ktoré sa spájajú s farbami či inými tekutými látkami. Takýto plášť ochráni vaše oblečenie aj pokožku pred syntetickými materiálmi, ktoré môžu byť pre vašu kožu škodlivé. Väčšina zdravotníckych plášťov je vyrobená z materiálov, ktoré sa dajú ľahko čistiť alebo sú jednorazové. To znamená, že po dokončení práce ich môžete jednoducho zlikvidovať alebo vyprať.

Pracovné nohavice – nielen pre stavebný priemysel

Pracovné nohavice sú navrhnuté tak, aby poskytovali odolnosť, pohodlie a funkčnosť, čo ich robí ideálnymi pre širokú škálu koníčkov a voľnočasových aktivít. Vzhľadom na ich odolné materiály majú širokú škálu využitia pri vašich voľnočasových aktivitách, kde obyčajné tepláky nemajú miesto.

Pri záhradkárčení a práci na dvore poskytujú pracovné nohavice potrebnú ochranu pred tŕňmi, špinou a inými záhradnými rizikami. Majú tiež veľa vreciek na nástroje, sadenice a ďalšie záhradkárske potreby. Pre prácu s drevom, stavbu alebo opravy sú pracovné nohavice ideálne vďaka svojej odolnosti voči oderu a roztrhnutiu, najmä vďaka zosilneným švom v oblasti kolien. Na výber v našej ponuke máte dlhé aj krátke prevedenia pracovných nohavíc.

Pracovné nohavice, najmä tie vyrobené z odolných, rýchloschnúcich materiálov, sú skvelé na turistiku a kempovanie. Poskytujú ochranu pred vonkajšími prvkami a často majú praktické úložné priestory. Pri rybolove sú pracovné nohavice užitočné kvôli svojej odolnosti voči vode a špine.

Pršiplášte – nielen pre vonkajšie pracovné pozície

Pršiplášť je neoceniteľným kúskom výbavy pre množstvo vonkajších koníčkov a voľnočasových aktivít, kde váš môže chrániť pred nepriaznivým počasím. Pri turistike, najmä na dlhších trasách a v horských oblastiach, sa môže počasie rýchlo meniť. Pršiplášť poskytuje ochranu pred dažďom a udržuje vás v suchu. Rovnako tak poslúži aj pri kempovaní či geocachingu.

Pre cyklistov, ktorí jazdia na dlhé vzdialenosti alebo počas denného dochádzania, je pršiplášť nevyhnutnou súčasťou výbavy. Rovnako ako pri turistike, tak aj pri horskej cyklistike je počasie obzvlášť premenlivé. Silnejší vietor a nahromadené oblaky dokážu spustiť dážď behom pár minút, a to čo i len na chvíľu. Bicyklovať v mokrom oblečení však nie je prechádzka ružovou záhradou. Pršiplášť vás ochráni pred nepríjemným dažďom a udrží vás v suchu.

Opasky – nielen pre tradičné povolania

Pracovný opasok môže byť skvelým doplnkom pri turistike a kempovaní. Môžete naň pripevniť rôzne nástavce a tak uložiť kompas, mapu, baterku, nôž, prvú pomoc a ďalšie dôležité potreby, ktoré chcete mať po ruke. Pri práci v záhrade je praktické mať po ruke rôzne nástroje ako malé nožnice, záhradný nôž, rukavice, semená či mobilný telefón. Ak sa venujete modelárstvu, maľovaniu alebo iným remeselným činnostiam, pracovný opasok môže poslúžiť ako mobilný organizér na farby, štetce, lepidlá, nožnice a iné potrebné nástroje.

Naša ponuka nie je iba pre pracovníkov v tradičných priemysloch. Pokiaľ u nás nájdete niečo, čo sa vám môže pri vašom hobby či voľnočasovej aktivite hodiť, budeme veľmi radi. Nech už ide o kúsok pracovného oblečenia, doplnky či vhodný typ pracovných rukavíc. Veríme, že si u nás nájde to svoje skutočne ktokoľvek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *